Технологія пластичних мас і біологічно активних полімерів

Черкашина Ганна Миколаївна Завiдувач кафедри

Черкашина Ганна Миколаївна


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра технології пластичних мас і біологічно активних полімерів була заснована в 1959 році. За період свого існування кафедра підготувала більше 3000 спеціалістів за денною, вечірньою та заочною формами навчання.

Кафедра в рамках спеціальності “Хімічна технологія і інженерія” веде підготовку за двома спеціалізаціями:

“Технологія полімерів для медичної, фармацевтичної, харчової галузей та побуту”

Студенти цієї спеціалізації вивчають сучасні, важливі для промисловості, народного господарства і науки полімерні матеріали і технології їх виробництва.

Випускники можуть виконувати наступну професійну роботу: вести і розробляти технологічні процеси синтезу та переробки полімерів і пластмас на їх основі, уміло керувати цими процесами, широко застосовуючи комп’ютерне забезпечення і інформаційні технології. Вони отримують глибокі і всебічні знання методів випробування пластмас і композиційних матеріалів, проводять маркетинг, розробляють нові види полімерних і композиційних матеріалів, клеїв, лаків, герметиків, гум

“Хімічна технологія переробки полімерних і композитних матеріалів”

Студенти цієї спеціалізації отримують сучасну всебічну підготовку по вивченню технологічних процесів виготовлення пластмасових виробів практично будь-якого призначення: побутового, медичного, будівельного, технічного і спецпризначення. Зокрема виробів для радіоелектронної, машинобудівної, авіаційної, медичної промисловості та ін. Вивчають комп’ютерні процеси управління технологією переробки.

Випускники можуть виконувати наступну професійну роботу підприємствах: вести і розробляти технологічні процеси переробки пластмас, керувати цими процесами, конструювати вироби з пластмас і технологічне оснащення для їх одержання, вибирати полімерні матеріали для різних галузей застосування підготовлювати технологічні процеси виробництва, механічної обробки пластмас а також з’єднання пластмасових деталей шляхом зварки, склеювання і ін.

Навчальні плани спеціальностей відповідають світовим і вітчизняним стандартам і забезпечують глибоку фундаментальну і практичну підготовку спеціалістів відповідно кваліфікаційним програмам трьох навчальних рівнів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Багато випускників працевлаштовані на підприємствах:

Стома” (м. Харків), Дослідний завод Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (Інститут монокристалів, (м. Харків), Завод хімічних реактивів (м. Харків), Завод «Червона зірка» (м. Харків), АТ «Стирол» (м. Горлівка), Завод Склопластиків (м. Харків) ООО “Викотекс”( м. Харків (м. Харків), Завод склопластикові труби ” (м. Харків), ПАО «Завод «Южкабель», ТОВ “Тубний завод”(м. Харків), ООО ”Харківхімпром», Завод “АСС-ХарьковПласт” завод «Полимер», завод «Дифлон», АТ «Полимерагро», «ХАЗ» та ін.

Науковi напрями

  • «Модифікація полімерних матеріалів та композиційних систем на їх основі»

Спеціальність, освітня програма

  • Хімічна технологія та інженерія: Технологія одержання функціональних виробів і матеріалів і матеріалів з полімерів і еластомерів
  • Хімічна технологія та інженерія: Технологія полімерів для медичної, фармацевтичної, харчової галузей та побуту