Турбінобудування

Усатий Олександр Павлович Завiдувач кафедри

Усатий Олександр Павлович


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра турбінобудування Національного технічного університету «ХПІ» є однією з найбільших в університеті і веде фундаментальну підготовку фахівців за спеціальністю «Енергетичне машинобудування» (Освітня програма «Енергетика»).

Навчальний процес і наукові дослідження на кафедрі ведуть 5 професорів, 3 доценти, 2 старших викладача і 5 інженерів. На 1-6 курсах навчаються близько 100 чоловік.

У складі кафедри — навчальна лабораторія, науково-дослідні лабораторії аеродинаміки і теплофізики, два комп’ютерні центри для студентів молодших і старших курсів, а також комп’ютерний центр для дипломного проектування і аспірантів.

Науковi напрями

Наукові дослідження на кафедрі проводяться за бюджетною тематикою і за господарськими договорами. Наукова тематика спрямована на розв’язання проблем пов’язаних з підвищенням економічності та надійності парових і газових турбін, а також ведуться газодинамічні і теплофізичні дослідження процесів в проточних частинах осьових турбін.

На кафедрі створений новий науковий напрям — оптимізація проточних частин турбомашин. Використання можливостей оптимального проектування в поєднанні з експериментальними дослідженнями проточних частин, дозволило спільно з ПАТ «Турбоатом» розробляти конструкції парових турбін нового покоління, у тому числі і для АЕС.

Дослідження в галузі теплофізичних проблем турбобудування дає можливість вирішувати проблеми маневреності і експлуатаційної надійності турбоагрегатів.

Рішенням Міністерства освіти та науки від 25 травня 2006 року науково-дослідній лабораторії кафедри надано статус «Національне надбання України». Щороку МОН України виділяє кошти на поточні ремонти устаткування лабораторії, що дозволяє утримувати його в робочому стані.

Спеціальність, освітня програма

Спеціальність 142 «Енергетичне машинобудування»
Освітня програма «Енергетика»

Спеціалізації:

  • «Комп’ютерна інженерія турбомашин» (бакалавр);
  • «Теплові процеси в енергетичному обладнанні» (бакалавр, магістр);
  • «Турбомашини: проектування, монтаж, експлуатація, ремонт» (магістр).