Регламент вченої ради

2. Організація роботи вченої ради.

2.1. Вчена рада НТУ “ХПІ”  розглядає питання і приймає по ним рішення у відповідності до регламенту і повноважень (компетенцій), визначених Статутом НТУ “ХПІ”  і дійсним положенням про вчену раду НТУ “ХПІ”.

2.2. Для підготовки питань для засідань Ради, доскональної проробки проблем з конкретних напрямків діяльності університету та підготовки проекту рішення вчена рада утворює постійні та тимчасові комісії, проект рішення яких доводиться до профільних проректорів та висвітлюється перед засіданням на інформаційній дошці та мультимедійному екрані.

Постійні комісії створюються на другому робочому засіданні нової Ради і затверджуються наказом ректора.

Тимчасові комісії створюються за пропозицією голови Ради та узгоджуються з ректоратом.

2.3. Постійні комісії вченої ради НТУ “ХПІ” :

§  питання студентського самоврядування та молодіжної політики;

§  регламент вченої ради та організаційні питання;

§  соціальна політика та адміністративно-господарська робота;

§  підготовка кадрів вищої кваліфікації та діяльність спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій;

§  науково-дослідницька, інноваційна та редакційно-видавнича робота.

§  міжнародна діяльність та підготовка іноземних студентів;

§  питання економічної та фінансової роботи університету;

§  комісія з фундаментальної та теоретичної підготовки спеціалістів;

§  гуманітарна, виховна, спортивно-масова робота та художньо-естетичного виховання;

§  підготовка фахівців гуманітарного напряму та мовна підготовка;

§  довузівська підготовка, заочне навчання, військовий факультет, позабазові підрозділи;

§  інформаційні, телекомунікаційні технології, електронна та дистанційна освіта, державно-приватне партнерство;

§  зміст та стандарти освіти, навчальні плани і програми, підготовка фахівців за новими напрямами технічної освіти, новий прийом, приймальна комісія;

§  методика викладання, нові технології в навчанні, дуальна форма навчання, комплексне та ігрове проектування;

§  якість освіти, система гарантії якості освіти, методи та зміст тестів незалежного оцінювання знань;

§  правове забезпечення всіх напрямів діяльності університету на підставі нормативно-правових актів України ;

§  практична підготовка, випуск спеціалістів, договірна підготовка;

§  робота наукової бібліотеки та її зв’язок з навчальним процесом, вихованням та науковими роботами.

2.4. Кожну комісію очолює голова комісії.

2.5. Порядок розгляду питань комісіями відповідної направленості.

2.5.1. Кожна комісія розглядає питання згідно річного плану в межах своєї компетенції. Загальноуніверситетська юридична служба перевіряє суть питань щодо відповідності до вимог закону. Після цього комісія, яка координує відповідне питання, готує довідку та проект рішення.

2.5.2. Проект рішення та довідка завчасно передаються на обговорення Ради для можливості опрацювання даного питання.

2.5.3. Голова Ради перевіряє та розписує питання порядку денного на відповідні комісії.

2.6. Голова вченої ради, заступник Голови, вчений секретар та керівники постійних комісій вченої ради складають координаційний комітет, до основних завдань якої належить:

§  складання плану роботи Ради;

§  організація засідання Ради.

2.7. Вчена рада НТУ “ХПІ” працює на підставі річних (календарних) планів у рамках навчального року, які затверджуються у вересні чергового навчального року.

Формування планів роботи Ради здійснюється на основі рішень та рекомендацій ректорату, пропозицій постійних комісій ради та  керівників громадських організацій, університету, які передаються Голові Ради і вченому секретарю для узагальнення і винесення на розгляд ректорату та вченої ради.

2.8. В порядок денний засідань вченої ради додатково за пропозицією її членів і за узгодженням з ректоратом можуть бути включені поточні питання, що не передбачені річним планом.

2.9. Кожне засідання вченої ради починається з реєстрації присутніх в реєстраційному листі, яку в обов’язковому порядку проводить  секретаріат.

2.10. Засідання вченої ради правомочне, якщо на ньому присутні не менше 2/3 її членів.

2.11 Порядок денний планових засідань вченої ради формуються вченим секретарем, затверджуються ректором та Головою Ради та висвітлюється на стендах перед засіданням.

2.12. Матеріали, що представляються на засідання Вченої ради, повинні включати довідку про сутність питання, проект рішення і, при необхідності, проекти інших документів, що приймаються Вченою радою.

Заступник Голови вченої ради організує підготовку не пізніше, ніж за два робочі дні до дня засідання проекту рішення питань порядку денного відповідними постійними комісіями в електронному варіанті. При затримці представлення або відсутності матеріалів на день засідання Голова вченої ради може зняти питання з порядку денного.

2.13. Представлені матеріали і проекти рішень повинні бути підписані головами постійних комісій (за компетенцією) і погоджені ректором або проректорами.

2.14. Засідання вченої ради НТУ “ХПІ” проводить його Голова (за відсутності голови – його заступник).

2.15. Засідання Ради є відкритими для всіх викладачів та інших категорій працівників і студентів університету. Голова інформує вчену раду на початку засідання про участь в роботі запрошених і меті їх участі в засіданні.

2.16. Порядок денний засідання вченої ради, порядок обговорення питань затверджується Радою за пропозицією Голови на початку засідання.

2.17. Рішення вченої ради приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради відкритим голосуванням, за винятками, які передбачені чинними законодавством або іншими нормативними документами.

2.18. Всі засідання вченої ради НТУ “ХПІ” оформлюються протоколом, який підписують головуючий на засіданні (Голова ради або його заступник) і вчений секретар. Рішення Ради з питань, що розглядаються, оформлюються окремим документом та зберігаються спільно з протоколом засідання. Оригінали протоколів зберігаються у секретаріаті Ради.

Працівникам НТУ “ХПІ”, які мають відношення до рішень Ради, надаються завірені головуючим на засіданні та ученим секретарем витяги з протоколів засідань.

2.19. На підставі рішень вченої ради видаються відповідні накази ректора НТУ “ХПІ”. Щорічно вчений секретар звітує в грудні місяці поточного року матеріали щодо діяльності та виконання рішень вченої ради.

2.20. Протоколи засідань Ради і матеріали до них є документами постійного строку зберігання. Протягом 5 років протоколи і матеріали зберігаються у секретаріаті. По завершенню терміну зберігання вчений секретар у встановленому порядку передає на архівне зберігання протоколи засідань і матеріали до них до архіву НТУ “ХПІ”.