Рейтинги Унiверситету

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відомий високою репутацією в галузі освіти і наукових досліджень. Широкий вибір навчальних програм та високий рівень навчання приваблюють все більше й більше випускників шкіл. Університет займає провідні позиції серед вищих навчальних закладів України та світу, тому диплом НТУ «ХПІ» котирується та визнається у  багатьох країнах світу.

СВІТОВІ РЕЙТИНГИ

За версією британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS)   в рейтингу QS World University Rankings 2016-2017 https://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2016, який визнається одним із найбільш впливових та глобальних рейтингів університетів, НТУ «ХПІ» увійшов до числа 800 кращих вищих навчальних закладів світу за показниками їх досягнень у галузі освіти та науки.

Рейтинг розроблено у 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням The Times Higher Education.

У 2016 році по версії цієї ж компанії у рейтингу QS University Rankings: Eastern Europe & Central Asia 2016

https://www.topuniversities.com/university-rankings/eeca-rankings/2016#sorting=rank+region=+country=+faculty=+stars=false+search

університет увійшов до ТОП-100 (97 місце) кращих вузів країн Східної Європи та Центральної Азії.

За версією іншого британського видання The Times Higher Education в рейтингу Times Higher Education World University Rankings 2016-2017

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2017/world-ranking#!/page/39/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats,

де перераховано 980 вищих навчальних закладів світу, Харківський Політех увійшов до числа 900 кращих університетів світу.

У рейтингу наукових організацій SCImago Institutions Rankings Міжнародного інституту SCImago

http://www.scimagoir.com/rankings.php?country=Eastern%20Europe

університет зайняв 348 місце за станом наукових досліджень серед провідних науково-дослідних центрів та університетів Європи.

SCImago входить у п’ятірку найбільш авторитетних світових рейтингових агентств у галузі науки та освіти і вважається одним із найоб’єктивнішим. Експерти оцінюють вузи та наукові організації за інформацією з міжнародних баз даних за останні п’ять років. Організація автоматично потрапляє до рейтингу за наявності не менш ніж 100 статей у базі даних Scopus за останній рік.

РЕЙТИНГИ СЕРЕД УКРАЇНСЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

У консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2016 року, складеному інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» http://ru.osvita.ua/vnz/rating/51741/, НТУ «ХПІ» зайняв 4 місце.

Рейтинг враховує найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні і міжнародні рейтинги ВНЗ України: ТОП-200 Україна, Scopus, Webometrics

Так, у «ТОП-200» українських ВНЗ університет займає 4 місце, за показниками діяльності у базі даних Scopus — 9 місце, а за рейтингом Webometrics університет знаходиться на 7 місці.

За результатами досліджень Міжнародного кадрового порталу у рейтингу роботодавців

https://kiev.hh.ua/article/19630,

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» увійшов до ТОП-5 ВНЗ України і зайняв перше місце серед харківських ВНЗ.

У міжнародному рейтингу Ranking WEB of Repositories http://repositories.webometrics.info/en/Europe/Ukraine електронний репозитарій університету (eNTUKhPIIR) зайняв 7 місце в Україні та 623 в світі.

Електронний архів містить публікації наукових праць вчених і викладачів університету. Серед них статті з наукових журналів, навчально-методичні розробки, наукові публікації.

У рейтингу університетів світу Webometrics Ranking of World Universities  http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine НТУ «ХПІ» увійшов до ТОП-10 серед ВНЗ України (7 місце) за мірою представлення діяльності ВНЗ в Інтернеті. До рейтингу увійшли понад 26 тисяч університетів світу, серед яких 342 – ВНЗ України.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» посів 9-е місце серед українських університетів за показниками діяльності в міжнародній наукометричної базі SciVerse Scopus. Відповідний рейтинг було опубліковано 11 квітня на сайті Освіта.ua.

Крім ХПІ, серед передових вузів країни: Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Львівський національний університет ім. І. Франка, Одеський національний університет ім. І. Мечникова, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара. Десятку замикає Національний університет «Львівська політехніка».