Конкурс «Авіатор» розширює географію: Виграти путівку до Франції тепер можуть студенти ХПІ

3 листопада в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» презентували освітній проект «Авіатор–2017». Конкурс покликаний підтримати українських студентів технічних спеціальностей, а кращим з них подарувати поїздками на Міжнародні авіасалони Фарнборо в Великобританію та Ле Бурже до Франції.

54«Проект «Авіатор», який сьогодні представляють, може стати для вас однією зі сходинок до успішної кар’єри. Очевидно, що не всі учасники зможуть здобути перемогу в цьому конкурсі та відвідати Ле Бурже, але в ході проведення цього проекту більшість студенти мають можливість отримати запрошення на роботу в найбільші компанії», — звернувся до політехніків проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» професор Юрій Сакара.

Проект «Авіатор» проводиться благодійним Фондом Бориса Колеснікова шостий рік поспіль. За цей час у ньому взяли участь 5000 студентів, 300 з них перемогли в конкурсі та відвідали кращі світові столиці — Лондон і Париж. Як зазначили організатори, конкурс став масштабнішим: цього разу до авіаційних вищих навчальних закладів і коледжів Києва, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Слов’янська, Кривого Рогу, Кропивницького та Кременчука приєдналися технічні вузи країни, в тому числі й ХПІ. Тепер в «Авіаторі» можуть брати участь усі студенти, які отримують технічну освіту та захоплюються авіацією.

Студенти 1-6 курсів технічних спеціальностей (яким на момент участі в конкурсі виповнилося 18 років) можуть зареєструватися в «Авіаторі» на сайті Фонду до 27 листопада включно. З листопада 2016 року по березень 2017 року конкурсантів чекають п’ять етапів — тестування з точних наук, технічної англійської мови та історії авіації, перевірка знань із основ авіації, рішення задач від фахівців галузі та захист мотиваційних презентацій.

За результатами конкурсу експертне журі проекту на чолі з відомим авіаконструктором Дмитром Ківою визначить сотню переможців, які відправляться на Міжнародний авіасалон Ле Бурже в Париж влітку 2017 року.

Довідка:

Благодійний Фонд «Фонд Бориса Колеснікова» реалізує благодійний проект «Авіатор» з 2012 року. За роки його проведення студенти відвідали Міжнародні авіасалони Фарнборо (2012, 2014 та 2016 рр.) та Ле Бурже (2013 та 2015 рр.), де мали змогу ознайомитися з передовими технологіями і новинками галузі, зустрітися з фахівцями та лідерами авіабудування.

Проект «Авіатор» проводиться на конкурсній основі. Він складається з 5 етапів відбору студентів, кожен з яких присвячений певній темі, пов’язаній з авіацією. Етапи проводяться очно: у призначений час студенти збираються в аудиторії вузу та вирішують поставлені перед ними завдання.

Конкурс «Авіатор» вже успішно реалізується в:

– Національному авіаційному університеті (Київ);

– Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» (Харків);

– Кіровоградській льотній академії НАУ;

– Запорізькому національному технічному університеті;

– Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара;

– Криворізькому коледжі НАУ;

– Слов’янському коледжі НАУ.

У 2016 р. переможцями проекту, які відвідали Міжнародний авіасалон Фарнборо–2016, також були студенти:

– Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»;

– Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба;

– Кременчуцького льотного коледжу НАУ.

У 2016–2017 рр. конкурс проходитиме в 5 етапів. Конкурсні завдання складають та перевіряють члени експертної ради, до якої входять викладачі вузів-учасників проекту. Фінальний етап — виступ перед незалежним експертним журі конкурсу, яке складається з провідних фахівців галузі на чолі з конструктором Дмитром Ківою. Згідно їх оцінок, будуть визначені сто переможців, які влітку 2017 року відвідають Міжнародний авіасалон Ле Бурже у Франції. Усі витрати, пов’язані з поїздкою студентів, бере на себе благодійний Фонд «Фонд Бориса Колеснікова».

Конкурс Авиатор-2017.pdf (1,07 mb)