Регламент вченої ради

7. Порядок проведення засідання вченої ради

7.1. Засідання вченої ради НТУ “ХПІ” починаються з обов’язкової реєстрації присутності членів Ради, яку здійснює секретаріат за реєстраційним листом встановленої форми.

7.2. Голова Ради або його заступник, що головує на засіданні Ради:

– відкриває і веде засідання у відповідності з цим регламентом;

– представляє запрошених учасників засідання;

– пропонує до затвердження порядок денний засідання;

– оголошує доповідачів з основних питань і виступаючих з числа запрошених;

– спільно з вченим секретарем регулює за необхідністю процедурні питання;

– ставить на відкрите голосування пропозиції членів Ради або лічильної комісії;

–  спільно з вченим секретарем проводить відкрите голосування і оголошує його результати;

– контролює ведення протоколів засідання і підписує їх.

7.3. Головуючий на засіданні Вченої ради має право:

– попередити виступаючого у випадку порушення даного регламенту, а при повторному порушенні позбавити його слова;

– позбавляти слова без попередження, якщо виступаючий допускає вирази, що несумісні з Моральним кодексом вченого та вузівською етикою;

– попереджувати виступаючого у випадку його відхилення від теми виступу, а при повторному порушенні позбавляти його слова;

– видаляти з залу засідань осіб, що заважають роботі Ради.

7.4. Члени Ради, які не змогли виступити у зв’язку із закінченням обговорення питання, вправі долучити тексти своїх виступів до протоколу засідань.

7.5. Доповідачами з головних питань можуть бути ректор, Голова Ради, проректори, директори філій і інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедрами, керівники інших структурних підрозділів.

Голова постійної комісії, що готує питання до розгляду на засіданні Ради, є як правило, співдоповідачем або координатором відповідних виступів членів постійних комісій. В процесі обговорення членами Ради  до матеріалів, що розглядаються, можуть бути внесені зміни та доповнення.

7.6. Питання про представлення з конкурсних справ на посаду та  до вченого звання доцента, професора, старшого дослідника (старшого наукового співробітника) доповідає ректор Університету або в разі відсутності ректора головуючий на засіданні за його дорученням.

7.7. З питань представлення до почесних звань (заслужений діяч науки і техніки, винахідник, почесним знакам, грамотам) доповідачем є ректор Університету.

7.8.  Порядок голосування і прийняття рішень.

Рішення Ради приймаються відкритим або таємним голосуванням. Відкрите голосування проводить головуючий на засіданні Ради.

7.8.1. Відкритим голосуванням приймаються всі рішення з відповідних процедурних питань:

– про затвердження чи змінення порядку денного засідання;

– про перерву в засіданні чи переніс засідання;

– про надання додаткового часу для виступу;

– про перенесення або завершення обговорення;

– про визначення складу лічильної комісії;

– про вирішення питань, які не мають принципового характеру за одностайним рішенням членів Ради.

Перед початком відкритого голосування головуючий на засіданні повідомляє про пропозиції, які ставляться на голосування, уточнюються формулювання та послідовність, в якій вони ставляться на голосування, нагадує, якою більшістю голосів (від загального числа членів Ради, від числа членів Ради, що присутні на засіданні і що беруть участь в голосуванні) може бути прийняте рішення. Після цього оголошення ніхто не може переривати голосування.

Члени Вченої ради при відкритому голосуванні висловлюють свою думку з питання, що поставлене на голосування, одним з варіантів відповіді «за», «проти», «утримався» підняттям руки або поіменно вголос.

Підрахунок голосів проводить вчений секретар Ради. Після закінчення підрахунку голосів головуючий оголошує про прийняте рішення.

При відсутності кворуму, необхідного для проведення голосування, головуючий переносить голосування на наступне засідання Вченої ради.

7.8.2.  Таємне голосування проводиться з наступних питань:

– проведення конкурсу на заміщення посад директора інституту, декана факультету, завідувача кафедри,  професора кафедри;

– представлення до вчених звань доцента, професора та старшого дослідника (старшого наукового співробітника);

– висування співробітників НТУ “ХПІ” в дійсні члени (академіки) і члени-кореспонденти академій наук;

– включення до складу авторського колективу роботи, яка висунута на здобуття Державної премії України;

– висунення кандидатур на отримання державних стипендій видатним науковцям та молодим вченим;

– іншим питанням, що передбачені відповідними положеннями і нормативно-правовими актами.

Таємне голосування проводиться з використанням бюлетенів. Рішення про включення здобувачів в бюлетень приймається відкритим голосуванням.

Для проведення таємного голосування і підрахунку його результатів Рада відкритим голосуванням обирає лічильну комісію у складі не менше п’яти членів.  До складу лічильної комісії не може бути включений член Ради, якщо його кандидатура балотується.

Лічильна комісія:

– встановлює присутність члена ради на засіданні при проведенні голосування;

– видає бюлетені для таємного голосування у відповідності із персональним списком складу Ради;

– створює умови для таємного волевиявлення при голосуванні членів Ради;

– розглядає звернення членів Ради, пов’язані з порушенням порядку голосування чи перешкодами при голосуванні;

– встановлює недійсність бюлетеня;

– проводить підрахунок голосів та оголошує результати голосування.

Бюлетені для таємного голосування виготовляються секретаріатом Ради в кількості, що відповідає числу  членів Ради.

Всім членам Ради, які беруть участь у засіданні, видається один бюлетень за всіма кандидатурами, які балотуються на відповідні рішення, що поставленні на голосування. Отримання  бюлетенів члени Ради підтверджують особистим підписом в реєстраційному листі.

Голосування здійснюється у відповідності з правилами заповнення бюлетенів, за якими здійснюються вибори або інші питання відповідно діючим нормам та правилам. Перед роздачею бюлетенів для таємного голосування члени лічильної комісії зобов’язані перевірити відповідність кількості бюлетенів в конверті загальній кількості членів Вченої ради. На бюлетенях, що залишилися не розданими, робиться надпис «невикористаний».  Бюлетені для таємного голосування опускаються в ящик, який попередньо опечатаний головою лічильної комісії.

Після закінчення голосування лічильна комісія в окремому приміщенні відкриває ящик для голосування і здійснює підрахунок голосів. Недійсними при підрахунку голосів вважаються бюлетені, що зіпсовані, невстановленої форми, а також бюлетені, за якими неможливо визначити волевиявлення голосуючого. Доповнення, внесені до бюлетеню, при підрахунку голосів не враховуються.

За результатами таємного голосування лічильна комісія складає протокол, що підписується всіма її членами. Протоколи лічильної комісії зачитує її голова та затверджується Радою відкритим голосуванням.

При конкурсному відборі на заміщення посад науково-педагогічних працівників, виборах завідувачів кафедр і деканів рішення Ради вважається позитивним, якщо за кандидата проголосували більше 50 відсотків членів Вченої ради, що брали участь у голосуванні.

При рішенні щодо присвоєння вчених звань рішення Ради вважається позитивним, якщо за кандидата проголосували 2/3  членів Ради, що брали участь у голосуванні.

7.9. Проекти рішень Ради з питань, після обговорення ставляться на голосування. Проект може бути прийнятим в цілому або за основу відкритим голосуванням. За основу проект приймається, якщо у членів Вченої ради  є суттєві зауваження до тексту, поправки і доповнення. В цьому випадку всі поправки і доповнення повинні бути обговорені і проголосовані, після чого рішення Ради приймається в цілому. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів.

Рішення Ради оприлюднюються наказом  ректора або витягом з протоколу.

7.10. На засіданні Ради ведеться протокол, в якому фіксуються хід і результати проведеного засідання. Протоколи вносять до номенклатури справ Університету, їх облік і передача до архіву здійснюється вченим секретарем Університету у встановленому порядку.

7.11. Перелік справ і документів, обов’язкових для ведення і зберігання в секретаріаті Ради:

– протоколи засідань Ради;

– рішення Ради;

– тези і доповіді на засіданнях;

– матеріали таємного голосування;

– оригінали нормативних документів, прийнятих Радою.