Безпека очима дітей: підсумки конкурсу в ХПІ

  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    12
    Shares

20 квітня в НТУ «ХПІ» завершився щорічний всеукраїнський конкурс «Безпека очима дітей», присвячений Всесвітньому дню охорони праці. Учасники — школярі 10-11 класів з різних міст України. Мета конкурсу: залучити учнів до пошуку шляхів вирішення проблем із безпеки життєдіяльності у сучасних умовах нашої країни.

Організатори: Департамент науки та освіти Харківської облдержадміністрації, Національний технічний університет  «Харківський політехнічний інститут», кафедра «Охорона праці та навколишнього середовища» ХПІ, Мала академія безпеки життєдіяльності (МАБЖ).

У конкурсі взяли участь 123  старшокласника з 38 шкіл Харківського регіону та з 6 навчальних закладів Запорізької області. За умовами змагання учні надавали власні роботи (науковий реферат або малюнок з анотацією), які висвітлюють ідею безпеки життєдіяльності людини у сучасному світі. Всього було подано 98 робіт — 32 друковані роботи  та 66 малюнків з анотацією.

Члени журі — викладачі кафедри «Охорона праці та навколишнього середовища» ХПІ. Вони оцінювали роботи у шести номінаціях за такими критеріями: оформлення роботи, актуальність теми, відповідність обраної номінації та повнота розкриття теми, особиста точка зору на проблему, оригінальність запропонованих рішень, дотримання терміну подання роботи.

За підсумками конкурсу школярі-переможці та  їхні педагоги-організатори були нагороджені дипломами, також були вручені заохочувальні грамоти.

Номінація «Інформаційні небезпеки у суспільстві» (наукові реферати):
І місце —  Некрошевич Владислав (Енергодарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат»),
ІІ місце — Алабова Вікторія (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №158),
ІІІ місце — Туз Анна (Козачолопанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний заклад»).
малюнки з анотацією:
І місце — Живолуп Ольга (Ізюмська ЗОШ №6),
ІІ місце —  Темрякова Софія (Ізюмська ЗОШ №2),
ІІІ місце — Войтенко Марія (Харківський технологічний ліцей №9).

Номінація «Небезпеки у громадських місцях» (наукові реферати):
І місце — Калуцька Валерія (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №151),
ІІ місце — Бочковська Аліна (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №151),
ІІІ місце — Крівенко Єлизавета (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15).
малюнки з анотацією:
І місце — Дринкіна Інна (Новобогданівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Мелітопольського району Запорізької області),
ІІ місце — Алієва Анастасія, Мовсесян Анна (Харківська гімназія № 46 ім. М.В Ломоносова),
ІІІ місце — Куценко Анастасія (Первомайська гімназія № 3).

Номінація «Природні небезпеки» (наукові реферати):
І місце — Щербань Анжела (Енергодарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат»),
ІІ місце — Скомкіна Дар’я (Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №158),
ІІІ місце — Карповська Юлія (Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11).
малюнки з анотацією:
І місце — Рубан Анастасія (Первомайський будинок дитячої та юнацької творчості Первомайської міської ради Харківської обл.),
ІІ місце — Ручкіна Катерина (Харківська гімназія №1),
ІІІ місце — Волошина Карина, Попп Поліна (Шебелінська ЗОШ І-ІІ ступенів Харківської області Зміївської районної ради),

Номінація «Техногенні небезпеки» (наукові реферати):
І місце — Лойко Мілена (Харківський технологічний ліцей №9),
ІІ місце — Гладченко Денис (Харківська гімназія №1),
ІІІ місце — Болюх Ірина (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №158).
малюнки з анотацією:
І місце — Білоус Анастасія (Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №137),
ІІ місце — Токаренко Елеонора (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту),
ІІІ місце — Левченко Анна (Красноградський багатопрофільний ліцей).

Номінація «Військові  небезпеки» (наукові реферати):
І місце — Мельтюхова Уляна (Харківський «Ліцей мистецтв» №133).
малюнки з анотацією:
І місце — Волкова Юлія (Ізюмська гімназія №3),
ІІ місце — Бойко Владислава, Кузьменко Дар’я (Ізюмська гімназія №3),
ІІІ місце —  Говоруха Аліна (Ізюмська гімназія №1).

Номінація «Транспортні небезпеки» (наукові реферати):
І місце — Коробкова Світлана, Лучанінова Анастасія (Харківська ЗОШ I-III ступенів №90),
ІІ місце —  Вінніченко Олександр (Харківська ЗОШ I-III ступенів №91).
малюнки з анотацією:
І місце — Городовець Ксенія (Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5),
ІІ місце — Нарсія Інга (Краснодарський навчально-виховний комплекс №3),
ІІІ місце — Гедікова Марія (КЗ «Камянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»).

 Довідка:
Всесвітній день охорони праці відзначають щорічно 28 квітня.