Профспілкова організація спiвробiтникiв

Сайт профспілкової організації

 

Згідно статті 16 Закону України “Про професійні союзи, їх права і гарантії” профспілкова організація ППО НТУ “ХПІ” в січні 2001 року пройшла легалізацію (реєстрацію) в органах юстиції і одержала статус юридичної особи.

Комісії профкому:

Оргмасова комісія

 Працює згідно плану, який щорічно затверджується на засіданні профкому університету і розглядає найважливіші питання діяльності профспілкової організації:

  1. Звіти про роботу комісій профспілкового комітету.
  2. Заслуховує адміністрацію про підготовку учбових корпусів і лабораторій до роботи в осінньо-зимовий період.
  3. Затверджує зам.начальників дитячих оздоровчих таборів.
  4. Підготовку і проведення щорічних звітних профспілкових конференцій університету.
  5. Заслуховує адміністрацію університету про підготовку спортивно-оздоровчих таборів до роботи в літній період.
  6. Затверджує матеріальну допомогу співробітникам університету.
  7. Розглядає ухвали і рекомендації вищестоячих профспілкових органів (обкому профспілки, ЦК профспілки працівників освіти і науки України) і інші питання.

Соціально-виробнича комісія

Виконує свої захисні функції – від імені трудового колективу профспілковий комітет постійно укладає з адміністрацією університету колективні договори, які згідно ст. 9 Закону України “Про колективні договори і угоди” проходили реєстрацію в органах юстиції і у виконкомі Ради народних депутатів Київського району м. Харкова. Колективний договір є нормативним документом, регулюючим взаємостосунки власника або уповноваженого ним органу і трудящих у області виробничих і трудових відносин, соціально-економічного розвитку колективу, охорони праці, здоров’я і відпочинку співробітників і членів їх сімей відповідно до чинного законодавства.

Щорічно адміністрація і профком звітують про виконання колективного договору.

Комісія по охороні праці

Комісія профспілкового комітету спільно з відділом охорони праці постійно надають увагу питанням охорони праці, особливо на робочих місцях з шкідливими умовами праці. На засіданні профкому заслуховується звіт адміністрації про виконання пунктів угоди по охороні праці в колективному договорі і про виконання заходів щодо підготовки учбових корпусів і лабораторій до роботи в осінньо-зимовий період.

В результаті ухвалення нового Закону України ” Про охорону праці ” (21-го листопаду 2002 р.) істотно змінилися функції профспілок в цьому питанні. Збереглася можливість громадського контролю за діяльністю адміністрації по цих питаннях і забезпечення захисту прав трудящих в питаннях охорони праці і здоров’я в державних, господарських і судових органах.

Дитяча комісія

Однією з найважливіших функцій профспілки є організація відпочинку дітей співробітників.

Щорічно на базі наших спортивно-оздоровчих таборів “Політехнік ” і “Студентський” організовуються дитячі оздоровчі табори, в яких відпочивають за пільговими путівками 300 дітей співробітників університету (150 дітей у Фігуровці, 150 дітей в Алушті).

Щорічно напередодні Нового року діти наших співробітників у віці до 15 років одержують новорічні подарунки (останні 2 роки по 2 подарунки: один – за рахунок фонду соцстраху, 2-й- за рахунок профбюджету). Окрім цього щорічно в дні Новорічних канікул діти одержують квитки на Новорічні вистави.

Культурно і спортивно масова робота

Профспілковий комітет бере активну участь в оздоровленні наших співробітників і членів їх сімей в наших спортивно-оздоровчих таборах ” Студентський ” (м. Алушта) і “Політехнік” (селище Фігуровка). Щорічно оздоровлюються більше 500 співробітників і членів їх сімей.

За рахунок фонду соціального страхування оплачуються лікарняні листи, допомоги на народження і поховання, санаторно-курортне лікування співробітників, оздоровлення дітей. В університеті створена і функціонує комісія соціального страхування, до складу якої входять 8 чоловік (4 чоловіка – від адміністрації, 4 чоловіка – від профспілкового комітету). Щорічно більше 60 працюючих співробітників університету одержують санаторні путівки з оплатою 10% їх вартості.

Проведення спортивно-масових заходів на факультетах університету для співробітників і членів їх сімей фінансуються за рахунок профспілкового комітету.

Згідно з колективною угодою вартість абонементів на відвідини басейну і інших спортивних секцій співробітниками університету складає 50% від вартості абонемента.

Постійну роботу профспілковий комітет приділяє учасникам ВВВ, ветеранам праці. Жодне прохання ветеранів не залишилося без уваги (матеріальна допомога, санаторне лікування). Профспілковий комітет велику частину профспілкового бюджету направляє на надання матеріальної допомоги.