Cпортивний комплекс

У житті студентів і співробітників НТУ «ХПІ» велику роль відіграє учбово-спортивний комплекс «ПОЛІТЕХ». Він є фундаментальною базою, де створені умови для проведення учбових занять за дисциплиною «Фізичне виховання», реалізації потенціалу студентів у самостійних заняттях фізичною культурою та спортом. Саме тут проводяться тренування сбірних команд України з баскетболу, бадмінтону, легкої атлетиці та іншим видам спорту, навчальні заняття зі студентами спеціальності «Фізична культура і спорт», чисельні спортивно-массові та фізкультурно-оздоровчі заходи.

Унікальний спорткомплекс НТУ «ХПІ» в Молодіжному парку в м. Харків був збудований у 1985-1991 роках (загальна площа 8602 м2). Епопея його будівництва є яскравою сторінкою біографії всього університету. Фінансування забезпечили чимало завідувачів кафедрами через Міністерства та відомства СРСР і України. На возведенні спорткомплекса працювали тисячі студентів, сотні викладачів та співробітників. Завдяки зусиллям безлічі людей були створені умови, які сприяли повноцінним різноплановим заняттям спортом і рекреації.

Це єдина спортивна споруда України, що нагороджена Державною премією в галузі архітектури, має статус «База олімпійскої підготовки збірних команд України».

В розпорядженні студентів знаходяться: легкоатлетичний манеж, два басейни, в тому числі 50-метровий плавальный басейн, ігровий зал, спеціалізовані зали для боротьби, гімнастики, настольного тенісу, аеробіки, тренажерний зал, стадіон з гральними майданчиками для тенісу, мініфутболу і баскетболу, занять гімнастикою, легкою атлетикою, футболом.

Також є конференц-зал, навчальні аудиторії, зал для занять спеціальної медичної групи. Тренування з важкої атлетики та видів боротьби проходять в будівлі старого УСК-2. Заняття ведуться більш ніж за 30 видами спорту та формам рухової активності.

Наявність такої бази дає можливість для занять спортом студентам і співробітникам університету, досягати високих результатів у змаганнях, виховувати висококласних спортсменів у різних видах спорту.

Спорткомплекс «ПОЛІТЕХ» розташований в Київському районі міста Харкова по вул. Алчевських, 50а. тел. 704-13-98. УСК-2 знаходиться за адресою вул. Пушкінська, 85. тел. 704-13-96