Вчені ХПІ провели експрес-курс, присвячений розвитку відновлюваної енергетики в Україні

Викладачі НТУ «ХПІ» – Роман Зайцев, Ксенія Мінакова, Михайло Кіріченко допомогли слухачам школи будівельників опанувати професію монтажника сонячних панелей. В лабораторії оптики та фотоніки Харківського Політеху вони провели інтенсивні  практичні заняття в рамках експрес-курсу «Основи енергетики та відновлюваних джерел енергії». Це – проєкт, який реалізується за підтримки Швейцарії та сприяє розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

Для дванадцяти учасників практичних занять «Основи енергетики та відновлюваних джерел енергії» («Монтажник сонячних панелей») викладачі кафедри мікро- та наноелектроніки НТУ «ХПІ»: завідувач кафедри, професор, доктор технічних наук Роман Зайцев; професор, кандидатка фізико-математичних наук Ксенія Мінакова та доцент, кандидат технічних наук Михайло Кіріченко  провели заняття в галузі сучасної енергетики.  Слухачам розповіли про принципи роботи сонячних панелей та обладнання і методи підбору, монтажу та професійного обслуговування пристроїв.

Основний акцент курсу був зроблений на практичні навички роботи з обладнанням для сонячної енергетики. Заняття проходили в  лабораторії оптики та фотоніки  НТУ «ХПІ». Учасники на власному досвіді опанували монтаж, налаштування та професійне обслуговування сонячних панелей і супутнього обладнання. Наставники поділилися експертними знаннями про принципи роботи сонячних панелей, підбір комплектуючих та інтеграцію обладнання в енергетичні системи, дали важливі практичні поради.

Цей курс реалізувався експрес-школою будівельників ПрофБудТех у співпраці з HELVETAS за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) у межах Програми економічної стійкості України (ERP). За словами вчених Харківського Політеху, вони  з ентузіазмом долучилися до важливої ініціативи, спрямованої на активний розвиток використання сонячної енергетики в Україні.

Довідка:

Програма економічної стійкості України (ERP) заснована Mercy Corps за підтримки Швейцарії. Мета – допомога у відновленні бізнес-активності та подоланні наслідків війни постраждалому населенню та малому та середньому бізнесу.

Програма реалізовується на території Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей за напрямом підтримки ініціатив мікробізнесу та на території м. Києва а також Київської, Дніпропетровської та Харківської областей за напрямом підтримки малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни.

Кафедра мікро- та наноелектроніки НТУ «ХПІ»  почала свою роботу в 1988 році. Поєднує дві освітні і наукові школи:

  • розвитку фізичних основ сучасного матеріалознавства стосовно плівкових шарів і шаруватих гетеросистем на основі напівпровідникових композицій, які забезпечують високу надійність, довговічність і ефективність роботи сучасних виробів мікроелектроніки та сонячної енергетики;
  • розробки апаратури для радіофізичних досліджень ближнього космосу, систем цифрової обробки сигналів у реальному часі та моделей іоносфери на основі даних, одержаних методом некогерентного розсіяння.
Поділитись: