У Пісочинському ліцеї «Мобіль» (Харківська область) відбулася виїзна профорієнтаційна зустріч за участі представників Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки та Інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ». Для старшокласників учбового закладу влаштували STEM-виставки, де можна було не тільки побачити, а й протестувати інноваційні проєкти, створені студентами та викладачами Харківського Політеху. Крім того, школярі мали можливість в ігровій формі перевірити свої знання з технічних дисциплін. Захід зібрав понад пів сотні учнів Пісочинського ліцею.
Метою зустрічі представників НТУ «ХПІ» зі школярами комунального закладу «Пісочинський ліцей «Мобіль» Пісочинської селищної ради стало інформування старшокласників про можливості навчання в Харківському Політеху, а також ознайомлення з актуальними напрямами підготовки, науковими здобутками та практичними розробками. Викладачі Навчально- наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки та Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики виступили перед учнями та відповіли на їх запитання. Були також організовані STEM-виставки, де школярі Пісочинського ліцею змогли побачити та протестувати інноваційні проєкти, створені студентами та викладачами ХПІ.
Особливу увагу було приділено інтерактивній складовій: гра в Kahoot! стала ефективним інструментом популяризації технічної освіти, сприяла залученню учнів до активного пізнання та створила атмосферу творчого спілкування. Захід залишив позитивні враження як у школярів, так і в представників Харківського Політеху. Організатори впевнені, що подібні ініціативи сприяють свідомому вибору професії та формуванню нового покоління фахівців у сфері технічних наук.
НТУ «ХПІ» висловлює подяку Голові Громадської ради при ГУ ДПС у Харківській області за всебічну підтримку та сприяння у проведенні заходу!
Довідка:
Профорієнтаційний захід НТУ «ХПІ» у комунальному закладі «Пісочинський ліцей «Мобіль» Пісочинської селищної ради відбувся 19 березня 2025 року.
Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія та математика. Ці напрями є основою цієї методики освіти. При цьому ці дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування здобутих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а навчається реалізовувати вивчене на практиці.
Кахут (Kahoot) –ігрова навчальна платформа, що використовується у школах та інших навчальних закладах для гейміфікації навчального процесу та проведення різноманітних вікторин. Турнірна таблиця підбивається платформою автоматично після кожного питання, а наприкінці гри формує п’єдестал переможців.