30 березня 2025 року в НТУ «ХПІ» відбувся фінал унікального проєкту –StartUP школи для школярів, який став справжнім святом інновацій та підприємницької творчості. Укриття ХПІ перетворилося на майданчик для презентації креативних ідей, спілкування з досвідченими менторами та відзначення майбутніх стартаперів. Під час церемонії закриття учасники представили свої проєкти, а найкращі команди отримали нагороди.
Урочистий захід розпочався з виступу вокал-шоу бенда Палацу студентів ХПІ «Сузір’я», після чого учасники вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників України. З вітальними словами до присутніх звернулися почесні гості: директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр Власенко, Зміївський міський голова Павло Голодніков, голова Чугуївської районної організації Товариства Червоного Хреста України Дмитро Вечер, представники благодійної організації Depaul: Микола Ярмак, Катерина Макарова, Олександр Дорофеєв, співробітники Вовчанської військової адміністрації. Особливу увагу привернула участь учнів Зміївського ліцею №2 разом з директором Євгеном Двигуном, які завдяки Чугуївській організації Червоного Хреста України змогли приєднатися до цієї події, а також отримали корисні поради зі вступу від відповідального секретаря Центральної приймальної комісії НТУ «ХПІ» Сергія Петрова.
Серед спікерів заходу були також : проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» Андрій Марченко,завідувач Науково-дослідної частини Харківського Політеху Руслан Кривобок, директорка стартап центру «SPARK» НТУ «ХПІ» Наталія Шматко, голова комісії з розвитку освіти та науки Молодіжної ради при Харківському міському голові Юлія Петрова.
«StartUP школа для школярів НТУ «ХПІ» відкрила перед молоддю унікальні можливості для реалізації своїх ідей, розширення горизонтів та набуття необхідних підприємницьких навичок у середовищі однодумців,» — зазначили організатори заходу.
Під час навчання учасники не лише здобували теоретичні знання, але й працювали над власними проєктами, отримували практичний досвід та консультації від досвідчених менторів. Важливою частиною програми стали також спортивні змагання, переможці яких були нагороджені віце-президентом Харківської обласної федерації вільної боротьби, кандидатом психологічних наук, доцентом Ігорем Поляковим.
Найочікуванішою частиною заходу стало нагородження команд-переможців StartUP школи. П’яте місце посіла команда «Електрони», четверте — команда «Едора», третє місце виборола команда «Еко Тім», яка представила екологічний проєкт. Друге місце отримала команда «Генератори», яка розробила додаток для забезпечення якісного сну. Рішення аналізує якість сну та надає персоналізовані рекомендації. Особливістю проекту є інтеграція з системами розумного дому для створення оптимальних умов відпочинку. Додаток враховує не лише параметри сну, але й емоційний стан користувача, запобігаючи поганому настрою. Основна мета стартапу«Генератори»— забезпечення здорового сну для покращення загального самопочуття та продуктивності.
Переможцем фінальних змагань StartUP школи НТУ «ХПІ» стала команда «TCR», яка запропонувала найбільш перспективний стартап проєкт, що використовує штучний інтелект для розвитку професійних навичок. Платформа допомагає користувачам визначити наявні компетенції та отримати персоналізовані рекомендації щодо їх удосконалення. Споживачі мають доступ до великої бази курсів з гарантією безпеки даних. Головна мета Skill Match — не лише навчання, але й допомога у працевлаштуванні відповідно до набутих навичок. Платформа доступна для користувачів з усього світу.
Учасниця команди – переможниці Дар’я Іванова поділилася враженнями від участі у проєкті ХПІ: «StartUP школа дала мені дуже багато всього! По-перше, довелося багато працювати з українською мовою, і через це мій рівень значно підвищився. Я також отримала дуже важливий досвід щодо вміння працювати у команді. Тобто спочатку, коли ми тільки почали команду роботу, ми не могли вирішити, десь вагалися. Зараз у нас одна єдина команда, ми спілкуємося поза проєктом, бачимося, проводимо час разом, тобто StartUP школа подарила нам друзів офлайн, що дуже бракує зараз, і StartUP школа допомогла відчути себе людиною у непростий час у країні».
Крім того, шляхом відкритого голосування аплодисментами було визначено команду-переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій», якою стала команда «Генератори».
Фінал StartUP школи ще раз довів, що українська молодь має величезний потенціал для розвитку інновацій та бізнесу. НТУ «ХПІ» – це мегаплатформа стартап-руху, головний центр підприємницької освіти та розвитку інноваційних проєктів. Саме тут школярі та студенти отримують практичні навички, менторську підтримку та реальні можливості для запуску власного бізнесу. ХПІ продовжує зміцнювати свою позицію як лідер у сфері стартап-навчання, формуючи нове покоління підприємців та технологічних лідерів України.
Довідка:
Перший етап StartUP школи для школярів НТУ «ХПІ» проходив з листопада по грудень 2024 року. На початковому етапі навчання школярі вивчали бізнес-модель на прикладах існуючих стартапів, аналізували успішні кейси та вчилися бачити підприємницькі можливості.
Протягом другого етапу StartUP школи для школярів, який відбувся з 15 лютого по 30 березня 2025 року, учасники вже самостійно розробляли власні інноваційні проєкти та бізнес-моделі під керівництвом досвідчених менторів.