Науковиця ХПІ – на всеукраїнській конференції «Жінки в STEM»

Популяризаторка STEM-освіти в Україні професорка кафедри мікро- та наноелектроніки НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова взяла участь у всеукраїнській конференції «Жінки в STEM: від мрії до дії». Вона виступила із доповіддю, присвяченою мотивації жінок у науці. Вчена Харківського Політеху розповіла про власний досвід подолання викликів, у тому числі під час повномасштабної війни рф проти України, та поділилася своїми секретами руху до мрії. На заході також обговорювали: зв’язок науки і творчості, важливість адаптивності у сучасній науці, ефективні стратегії кар’єрного розвитку в STEM, управління емоціями, подолання перешкод тощо.  Конференція зібрала понад пів сотні представниць різних регіонів України: студенток, молодих науковиць, учасниць менторської програми «Дівчата STEM», провідних експерток і лідерок у сфері науки, технологій, інженерії та математики.

Професорка кафедри мікро- та наноелектроніки НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова виступила із доповіддю на всеукраїнській конференції «Жінки в STEM: від мрії до дії». Вона розповіла про власний шлях у науці, свої мотивації в прагненні до мрії. Науковиця акцентувала увагу присутніх на важливості розуміння того, що для жінок, які бажають діяти, немає жодних меж ні в житті, ні у науці, адже головне – мати мотивацію та пристрасть до справи. Саме вони допомагають долати всі виклики та труднощі і впевнено досягати своєї мети. Як керівниця міжкафедральної лабораторії оптики та фотоніки НТУ «ХПІ», професорка Ксенія Мінакова розповіла учасницям форуму про відновлення та розвиток цього підрозділу Харківського Політеху.

Зі своїми історіями успіху поділилися провідні науковиці, керівниці технологічних компаній, викладачки та дослідниці. Мова йшла про зв’язок науки і творчості; важливість адаптивності у сучасній науці та ухвалення рішень в умовах невизначеності; ефективні стратегії кар’єрного розвитку в STEM, управління емоціями і подолання викликів тощо. Конференція об’єднала понад п’ятдесят представниць різних регіонів України: студенток, молодих науковиць, учасниць менторської програми «Дівчата STEM», провідних експерток і лідерок у сфері науки, технологій, інженерії та математики. Форум став платформою для обміну досвідом, натхнення та нових знайомств, що сприяють кар’єрному й особистісному розвитку жінок у STEM.

Як відзначили учасниці конференції, сьогодні жінки відіграють ключову роль у розвитку науки та технологій в Україні. Подібні заходи сприяють формуванню сильної спільноти, де молоді фахівчині можуть отримати підтримку, цінні поради та натхнення для подальшого професійного розвитку.

Професорка ХПІ Ксеніїя Мінакова висловлює вдячність організаторам форуму за можливість бути частиною прекрасної спільноти дівчат STEM та ділитися своїм досвідом, адже  підтримка і енергія кожної з учасниць надихає рухатися до мрії. «Рада була зустріти тут своїх однодумців, які розуміють, що справжнє лідерство – це не тільки дія, а й любов до своєї справи!» – відзначила науковиця.

Довідка:

Всеукраїнська конференція «Жінки в STEM: від мрії до дії» відбулася 27 березня 2025 року в Києві. Організатором форуму виступив Центр «Розвиток КСВ» у межах ініціативи «Дівчата STEM» за підтримки генерального партнера – компанії SAP.

Дівчата STEM – ініціатива, заснована Центром «Розвиток КСВ» у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM кар’єру в Україні. Проєкт об’єднує дівчат і жінок з усієї України, які захоплюються STEM: наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» – наука, технологія, інженерія і математика. Такі напрями лежать в основі цієї методики освіти. При цьому ці дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук і інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.

Поділитись: