ХПІ підтвердив звання лідера вищої освіти України

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» вже багато років поспіль виборює Гран-Прі «Лідер вищої освіти України». Ця нагорода була отримана на  16-й Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти–2025». Крім того, особистої Подяки від президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя та директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євгена Баженкова «за значний внесок у розвиток вищої освіти України» був удостоєний ректор НТУ ХПІ» професор Євген Сокол. А робота вчених Харківського Політеху з розробки інформаційно-аналітичної системи для збереження та обробки документів старовинних архівів в номінації «Штучний інтелект» була нагороджена золотою медаллю. Захід, який відбувся в онлайн форматі, об’єднав понад 500 представників України, Польщі, Литви, Румунії, Угорщини та Естонії. Виставка стала найбільш рейтинговою та широкомасштабною виставкою в Україні за своїм фаховим рівнем та чисельністю учасників.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» став володарем Гран-Прі «Лідер вищої освіти України» 16-ї Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти–2025». Особисту Подяку «за значний внесок у розвиток вищої освіти України» від президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя та директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євгена Баженкова отримав ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол. Високою нагородою була відзначена і наукова робота вчених Харківського Політеху «Розробка інформаційно-аналітичної системи для збереження та обробки документів старовинних архівів». Вона отримала золоту медаль у номінації «Штучний інтелект в освіті: інноваційні можливості та виклики для педагогів і здобувачів освіти». Автори «золотої» роботи– науковці кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НТУ «ХПІ»:  професорка Тетяна Александрова, Вчений секретар  професор Максим Малько та студент Олег Мосієвич.

Крім того, на виставці «Сучасні заклади освіти–2025» представники Харківського Політеху провели Круглий стіл «Сучасні підходи до освітнього процесу». Його учасників привітав проректор НТУ «ХПІ» професор Андрій Марченко. Модераторами засідання були завідувач Науково-дослідної частини ХПІ Руслан Кривобок та його заступник Артем Захаров. Спікерами заходу виступили вчені Харківського Політеху: завідувачка кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях Марина Гринченко; завідувачка кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій Тетяна Александрова; завідувачка кафедри менеджменту Директорка стартап-центру «SPARK» Наталія Шматько; доцентка кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління Марія Білова; професор кафедри комп’ютерної математики та аналізу даних Олексій Галуза; доцентка кафедри фізики Алла Савченко; доцент кафедри інформаційних систем та технологій Андрій Пашнєв; доцентка кафедри мультимедійних та інтернет технологій і систем Ганна Заволодько; завідувач кафедри кібербезпеки Сергій Євсеєв; аспірант кафедри маркетингу Дмитро Пазій.

Науковці та спеціалісти обговорили теми, присвячені питанням освіти для ветеранів війни; гейміфікації, як інструменту набуття hard skills та розвитку soft skills; ролі стартап-центру «SPARK» в екосистемі НТУ «ХПІ»; досвіду використання елементів неформальної освіти у підготовці фахівців з кібербезпеки тощо. У Круглому столі Харківського Політеху взяли участь понад 40 представників інших ЗВО, співробітники закладів шкільної та професійної освіти.

16-та Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти–2025» стала найбільш рейтинговою та широкомасштабною виставкою в Україні за своїм фаховим рівнем, змістовністю програми з найактуальніших питань модернізації сфери освіти та чисельністю учасників. Загальною тематикою її заходів була незламність вітчизняної освіти, непохитність українців у захисті України, поступальний розвиток на шляху розбудови нашої країни. Обговорювалися шляхи реалізації міжнародної співпраці, впровадження сучасних практик і методик підтримки психосоціального благополуччя учасників освітнього процесу, проєктів із волонтерської діяльності, сучасні тренди в освіті, перспективи професійного розвитку та можливості, важливість інтеграції інноваційних підходів в освіту, використання штучного інтелекту в освітньому процесі, ресурси для професійного розвитку педагогічних працівників у контексті STEM тощо. На виставці було проведено 67 конференцій, семінарів, презентацій, майстер-класів, тренінгів, експертних дискусій, освітніх воркшопів тощо. В них взяли участь керівники, провідні фахівці і науковці МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичні працівники сфери освіти, студенти та учні. Всього онлайн заходи об’єднали понад 9000 осіб.

Відзначимо, що Харківський Політех виборює Гран-прі конкурсу вже багато років поспіль. Минулого року робота ХПІ була також відзначена нагородою. Загалом  Харківський Політех  традиційно тримає високу планку лідера вищої освіти України: на заходах, організованих Міністерством освіти і науки України,  університет здобув вже понад 16 медалей. 

 Довідка:

16-та Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» відбулася 26-28 березня 2025 року. Її організувала і провела компанія «Виставковий світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Захід став унікальною локацією, яка об’єднала заклади освіти, дослідницьку та наукову спільноти, педагогів і управлінців для презентації ефективних освітніх технологій, шляхів підвищення якості освіти, досвіду розвитку національних і міжнародних освітніх проєктів і програм, інноваційних досягнень і напрацювань закладів освіти і наукових установ, демонстрації сучасних засобів навчання, програм і рішень для вдосконалення освітнього процесу, дискусій і фахових обговорень пріоритетних питань розвитку освіти й науки.

Поділитись: