ХПІ організував феєричний фестиваль світла!

НТУ «ХПІ» щороку приєднується до Всесвітньої ініціативи UNESCO аби гідно відзначити Міжнародний день світла. Цьогоріч свято набуло особливого масштабу: уперше його було проведено одночасно офлайн у Харківському науковому ліцеї-інтернаті «Обдарованість» та в онлайн, залучивши всіх охочих з різних куточків країни. Захід залучив понад 200 осіб! Учасники досліджували властивості світла, спостерігали яскраві демонстрації лазерних променів, брали участь у живих обговореннях із молодими вченими НТУ «ХПІ» і створювали власні оптичні прилади під час експериментальних майстер-класів. Одночасно в онлайн-ефірі сотні прихильників науки ознайомилися з історією розвитку систем зв’язку, занурилися в перші експерименти зі світлом у XVII століття та відкриття барвників і люмінофорів, які подарували людству яскраві кольори .

У ліцеї «Обдарованість» зібралися найактивніші юні науковці й їхні наставники. Учасники досліджували властивості світла, спостерігали яскраві демонстрації лазерних променів, брали участь у живих обговореннях із молодими вченими НТУ «ХПІ» і створювали власні оптичні прилади під час експериментальних майстер-класів. Одночасно в онлайн-ефірі сотні прихильників науки ознайомилися з історією розвитку систем зв’язку, занурилися в перші експерименти зі світлом у XVII століття та відкриття барвників і люмінофорів, які подарували людству яскраві кольори. Кульмінацією програми стала церемонія нагородження найактивніших учасників вікторин: переможцям вручено дипломи та пам’ятні сувеніри від НТУ «ХПІ».

Свято світла доводить, що наука здатна об’єднувати школи й університети, надихати нові покоління та сприяти відновленню нашої країни.

Заходи відбулися 16 травня 2025 року.

Більше фото- в альбомі на Facebook Пресслужба НТУ «ХПІ».

Довідка:

Міжнародний день світла відзначається щороку з моменту першого успішного випробування роботи лазера. Лазер є чудовим прикладом того, як наукове відкриття може принести революційну користь суспільству в техніці, комунікаціях, охороні здоров’я та багатьох інших галузях.

Широка тема світла дозволяє поєднати багато різних секторів суспільства в усьому світі та продемонструвати, як наука, технології, мистецтво та культура можуть допомогти досягти цілей UNESCO – всебічної освіти, рівності та миру. Саме сьогодні, як ніколи, ця глобальна ініціатива важлива.

НТУ «ХПІ» бере участь у святкуванні та проведенні наукових фестивалів Дня світла з 2018 року за підтримки таких організацій: UNESCO, SPIE, the international society for optics and photonics. Молода вчена НТУ «ХПІ» та співорганізаторка заходів Ксенія Мінакова є представником UNESCO, а саме його Національного вузла в Україні.

Поділитись: