Кожен, хто прагне стати на захист Батьківщини, має можливість самостійно обрати підрозділ у Національній гвардії України. Якщо вам від 18-ти до 25-ти років ви маєте шанс служити за контрактом. Для цього, по перше, потрібно справжнє бажання, а по друге – заповнити анкету або зателефонувати за номерами: +38(063) 317-00-82. Посилання на анкету: https://ngu.gov.ua/elektrona-anketa-kandydata-na-vijskovu-sluzhbu-za-kontraktom-sluzhbu-u-vijskovomu-rezervi/. Проєкт «Контракт 18–24» дозволяє добровольцям підписувати контракт на проходження військової служби в підрозділах Нацгвардії терміном на один рік. Загальна винагорода становить 1 млн. грн., з яких 200 тис. грн. виплачуються одразу після підписання контракту, а решта – протягом року служби. Щомісячне грошове забезпечення може досягати 120 тис. грн.
«Контракт 18–24» у Національній гвардії: як він працює та які підрозділи можна обрати
Кабінет Міністрів України розширив дію експериментального проєкту «Контракт 18–24», включивши до нього Національну гвардію України та Державну прикордонну службу. Це рішення відкриває нові можливості для молодих громадян віком від 18 до 25 років, які прагнуть служити у лавах НГУ.
Нові можливості для молоді
Проєкт «Контракт 18–24» дозволяє добровольцям підписувати контракт на проходження військової служби в підрозділах Нацгвардії терміном на один рік. Для цього уряд вніс зміни до Постанови «Про реалізацію експериментального проєкту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби під час воєнного стану».
Після підписання контракту, програма передбачає проходження базової загальновійськової підготовки, спеціалізованого навчання та адаптації в підрозділах НГУ.
БЗВП – не просто «азбука піхоти»
У Національній гвардії України з жовтня минулого року оновили програму Базової загальновійськової підготовки, і тепер вона ще більше відповідає реаліям на полі бою, досвіду, необхідному у сучасній війні. Це не просто набір нормативів, а чіткий курс виживання, бою і сучасного військового мислення.
Перший етап – індивідуальна підготовка. Тут новобранець проходить усе, що має знати, вміти й розуміти боєць. Це не тільки стрільба й фізпідготовка, а й тактика, РХБ захист, медицина, орієнтування, інженерна справа. До курсу додали те, без чого зараз не вийти на бойову лінію: основи радіоелектронної боротьби, роботу з дронами, сучасними засобами зв’язку, а також основи кібербезпеки. Бо зараз смартфон може «злити» позицію чи навести дрон ворога. А невміло чи невчасно використані засоби зв’язку – дати ворогу ще більше інформації. І новобранець має це розуміти з першого тижня.
Навики стрільби на тренажерах та ще більше набоїв
Кількість патронів, яку вистрілює новобранець на БЗВП збільшена на 50% з жовтня 2024 року, а якщо дивитись у порівняні з кількома роками назад – то у чотири рази. Це не просто «відстрілявся і пішов», а повноцінні тренування з тренажерами, далі на вогневому рубежі, відпрацювання тактичних ситуацій, стрільба з різних положень і в русі. І все під керівництвом інструкторів.
Перелік посад, доступних для молодих контрактників, уже визначено: стрілець, старший стрілець, старший стрілець-номер обслуги, стрілець-снайпер, стрілець-санітар, кулеметник, кулеметник-розвідник, старший навідник, розвідник, старший розвідник, розвідник-навідник, розвідник-оператор, розвідник-номер обслуги, розвідник-радіотелефоніст, старший розвідник-стрілець-снайпер, гранатометник, старший гранатометник, помічник гранатометника.
Фінансові гарантії
У рамках проєкту «Контракт 18–24» добровольці отримують значну фінансову підтримку. Загальна винагорода становить 1 млн. грн., з яких 200 тис. грн. виплачуються одразу після підписання контракту, а решта – протягом року служби. Щомісячне грошове забезпечення може досягати 120 тис. грн.
Однією з ключових умов для отримання повного обсягу виплат є участь у бойових діях щонайменше шість місяців протягом терміну контракту. Це мотивує молодих воїнів до активної служби та виконання бойових завдань.
Одні з топових підрозділів НГУ та Сил оборони
Наразі до проєкту залучено одні з найпотужніших підрозділів Національної гвардії: бригади «Азов», «Хартія» та Центр спеціального призначення «Омега». Ці формування відомі своєю високою ефективністю, сучасними підходами до підготовки та бойовим досвідом.
Підрозділи «Азов», «Хартія» та «Омега» – це одні із найбоєздатніших підрозділів Нацгвардії та Сил оборони. Їх командири мають унікальний досвід, а системи підготовки відповідають найвищим стандартам.
Мета проєкту
Розширення проєкту «Контракт 18–24» на Національну гвардію є частиною стратегії держави щодо залучення мотивованої молоді до захисту України. Програма спрямована на те, щоб спростити доступ до військової служби, забезпечити гідні умови та сформувати нове покоління професійних захисників.
Обирай підрозділ та долучайся до Нацгвардії!
Телефонуй: 063-317-00-82, Східне відділення комплектування Національної гвардії України.
Заповнити анкету можна за посиланням:
Довідка:
Національна гвардія України (абр. НГУ) — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС) і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами — із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
Національна гвардія України бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.
Національна гвардія України функціонує в системі Міністерства внутрішніх справ України. Міністр внутрішніх справ України здійснює військово-політичне та адміністративне керівництво Національною гвардією України. До особового складу Національної гвардії України входять військовослужбовці та працівники.