Науковиця ХПІ – єдина представниця України на престижній конференції у США

Професорка НТУ «ХПІ» Тетяна Шматко стала єдиною представницею України, яка взяла участь наживо  у 4-й престижній Міжнародній конференції з нелінійної динаміки у США. Її доповідь відбулася в Технологічному інституті Стівенса — одному з провідних університетів світу, що спеціалізується на інженерії та механіці. Декілька сотень науковців із понад 20 країн Північної та Південної Америки, Азії й Європи об’єдналися для обговорення питань стійкості, динаміки та інноваційних підходів до моделювання конструкцій.

На 4-й Міжнародній конференції з нелінійної динаміки The Fourth International Nonlinear Dynamics Conference 2025 (NODYCON 2025) професорка кафедри вищої математики Інституту механічної інженерії і транспорту НТУ «ХПІ» Тетяна Шматко, виступила з доповіддю «Аналіз нелінійних вільних коливань сендвіч-пластин складної форми плану» (Analysis of nonlinear free vibrations of sandwich honey combplates with a complex shape). Вона  докладно розповіла про використання теорії R-функцій для дослідження тонкостінних конструкцій, що виготовлені з метаматеріалів.

NODYCON –  знакова наукова подія у галузі динаміки конструкцій та інженерної механіки.  Цього року конференція дала змогу  учасникам обмінятися досвідом з видатними науковцями США, Канади, Бразилії, Італії, Великобританії, Китаю, Японії та інших країн усього світу. Зокрема, значним враженням для професорки Тетяни Шматко стала зустріч з професором Мухаммадом Хаджем (Muhammad Hajj), завідувачем кафедри цивільного, екологічного та океанічного будівництва інституту Стівенса, та професором Вальтером Лакарбонара (Walter Lacarbonara) з Римського університету Ла Сапієнца.

Крім того, вчена НТУ «ХПІ» не лише виступила з доповіддю, а й модерувала кілька секцій конференції, ставши єдиною представницею України, яка була присутня на форумі особисто. Варто зазначити, що участь у конференції NODYCON 2025 стала можливою завдяки науковій діяльності Тетяни Шматко в межах міжнародного проєкту НАТО G6176 «Композитні метаматеріали для аерокосмічних конструкцій – CoMetA». Цей проєкт реалізується в рамках програми «Наука заради миру та безпеки» (SPS), а команда НТУ «ХПІ» представлена також професорами Лідією Курпою та Юрієм Міхліним.

 

Довідка:

The Fourth International Nonlinear Dynamics Conference (NODYCON 2025) – 4-та Міжнародна конференція з нелінійної динаміки відбулася 22-25 червня у Технологічному інституті Стівенса (м. Хобокен; Нью-Джерсі, США). Цього року вона мала насичену наукову та соціальну програму з ключовими доповідями, воркшопами, студентськими змаганнями та усними сесіями, які демонстрували останні досягнення в різних аспектах нелінійної динаміки. NODYCON була започаткована у 1986 році професором Алі Х. Найфе, з яким багато років співпрацював професор Мухаммад Хадж. Після 3-х успішних конференцій в Римі (2019, 2021, 2023 рр) було вирішено провести її також у Нью-Джерсі.

Технологічний інститут Стівенса (Stevens Institute of Technology) – приватний дослідницький університет заснований у 1870 році. Є одним з найстаріших технологічних університетів у США і був першим коледжем в Америці, присвяченим виключно машинобудуванню.

НАТО G6176 «Композитні метаматеріали для аерокосмічних конструкцій – CoMetA» – італійсько-український науково-дослідницький проект на період з  2023 по 2026 рік, метою якого є  покращення динамічних властивостей елементів аерокосмічних конструкцій шляхом використання метаматеріалів з нелінійними механічними характеристиками.

«Наука заради миру та безпеки» (Science for Peace and Security «SPS») — програма НАТО, сприяє посиленню безпеки НАТО та країн-партнерів Альянсу акумулюючи зусилля світової спільноти для подолання сучасних викликів безпеці та стабільності у світі, шляхом застосування найкращих наукових і технічних знань.

Поділитись: