12 липня в науковій бібліотеці НТУ «ХПІ» відбулася зустріч вчених вишу з американським юристом у галузі фінансового, корпоративного та бізнес-права, представником фонду Phoenix Fund, професором Корнелльського університету Чарльзом Уайтхедом (Сharles К. Whitehead). Мета візиту — обговорення питань, пов’язаних з комерціалізацією наукових розробок вчених ХПІ.
Переговори з американським гостем провели спеціаліст з комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, директор з досліджень і нових розробок Індустріальної групи «УПЕК» Едуард Сімсон, заступник завідувача науково-дослідної частини Руслан Кривобок та вчені в таких галузях:
- технічної електрохімії — професори Марина Ведь та Микола Сахненко, доцент Антоніна Майзеліс;
- рентгеноструктурного та рентгеноспектрального аналізу — старші наукові співробітники Антон Михайлов та Олексій Батурін;
- електротехніки — професори Костянтин Коритченко та Володимир Болюх.
На зустрічі детально обговорили проекти вчених НТУ «ХПІ», які були попередньо відібрані американськими інвесторами
- спосіб вилучення металів з ванн уловлювання гальванічних ліній у вигляді мультишарового Cu/Ni покриття;
- високоефективне функціональне покриття;
- розробка високочутливого методу рентгенофлуоресцентного аналізу складу матеріалів із застосуванням рентгенооптичних пристроїв;
- пристрої захисту інформації від несанкціонованого доступу, що розміщена на цифровому носії.
Нагадаємо, в листопаді 2016 року Чарльз Уайтхед відвідав НТУ «ХПІ» у складі іноземної делегації для огляду приміщення, яке готують для відкриття бізнес-центру «Інкубатор 1991». Це пілотний проект для України, оскільки вперше він об’єднає два перспективні напрямки сприяння науковим розробкам: коворкінг-центр і бізнес-інкубатор.
Майбутній «Інкубатор» буде розташований на території Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ».
Також навесні 2017 року Чарльз Уайтхед прочитав цикл лекцій для аспірантів, наукових співробітників і викладачів ХПІ.