«Зброя та безпека-2018»: вчені ХПІ представили розробки у військовій сфері

Вчені НТУ «ХПІ» взяли участь у XV Міжнародній спеціалізованій виставці «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018», де представили свої розробки в сфері оборонної промисловості. Серед них – гідрооб’ємно-механічна трансмісія, газодетонаціонний танковий міномет, Smart Quadrocopter, сенсор виявлення вогневих точок, зразки деталей ДВЗ з передовими технологіями університету зі зміцнення їхньої поверхні, підвищення ресурсу роботи, інші розробки.

Виставка проходила з 9 по 12 жовтня в Міжнародному виставковому центрі (Київ). Учасниками XV форуму «Зброя та безпека-2018» стали понад 500 компаній з 17 країн світу, 380 – з України.

НТУ «ХПІ» представляли: проректор з наукової роботи Андрій Марченко, зав. кафедрою автомобіле- і тракторобудування Вадим Самородов, зав. кафедрою матеріалознавства Олег Соболь, зав. кафедрою загальної електротехніки Костянтин Коритченко, директор НДПКІ «Молнія» Сергій Буряковський, а також співробітники науково-дослідної частини вишу, кафедр автомобіле- і тракторобудування, комп’ютерного моделювання процесів і систем, двигунів внутрішнього згоряння.

Вони презентували ряд зразків для оборонної промисловості, серед них:

– гідрооб’ємно-механічна трансмісія (ГОМТ 1С), розроблена як альтернатива ступінчастої механічної коробки передач, якою комплектуються колісні трактори ХТЗ серії 170:240. Розробка може забезпечити застосування структурного і параметричного синтезу безступінчастих гідрооб’ємно-механічних трансмісій (ГОМТ) в просуванні і модернізації військових легких (до 20т) і важких (до 60т) бойових машин, військових дорожньо-будівельних машин;

– газодетонаціонний танковий міномет (особливості – напівавтоматичне наведення міномета на ціль і коригування вогню за рахунок його інтеграції до системи управління вогнем танка, регулювання дальності пострілу);

– сенсор виявлення вогневих точок ВУХ.А/1.0 (пристрій призначений для виявлення снайперських вогневих позицій противника; використовується пасивна акустична пеленгація – пристрій пеленгує звук від дульного вихлопу і вказує азимут на вогневу точку і кут підвищення);

– Smart Quadrocopter – гібридний квадрокоптер (апарат може застосовуватися для автоматичного моніторингу, доставки вантажів, контролю безпеки і охорони техногенних об’єктів);

Також були представлені зразки деталей двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) з розробленими в університеті передовими технологіями зі зміцнення поверхонь деталей і підвищення їхнього ресурсу роботи:

– технологія корундового покриття деталей ДВЗ;

– технологія плазмово-електролітної обробки робочої поверхні поршнів ДВЗ, що дозволяє формувати мангано- та кобальтовмісні керамікоподібні оксидні покриви з високими каталітичними і теплозахисними властивостями;

– технологія дискретного зміцнення корінних і шатунних шийок валів ДВЗ з дискретністю 60-75% від загальної площі шийки.

На стендах ХПІ була презентована й інша інформація про розробки університету за багатьма напрямками, а також продемонстровані відеоролики про зразки, їх випробуваннях.

Експозиція стенду викликала великий інтерес у відвідувачів, деякі з них зацікавлені у співпраці з вченими ХПІ. За підсумками виставки університет отримав почесний Диплом учасника виставки «Зброя та безпека – 2018».

Довідка:

Міжнародна спеціалізована виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА» проводиться відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №753-р від 19.09.2007р. «Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій та товарів подвійного використання «Зброя та безпека».

Мета виставки – поглиблення військового та військово-технічного співробітництва із зарубіжними партнерами, посилення вітчизняного економічного потенціалу, об’єднання громадян України.

Організатори: Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Міністерство освіти і науки України, ТОВ «Міжнародний виставковий центр».