У ХПІ провели Круглий стіл за участю іноземних студентів

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

На факультеті міжнародної освіти (ФМО) НТУ «ХПІ» відбувся Круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню науки. Учасниками онлайн заходу (в програмі Google Meet) стали майже півсотні політехніків — іноземні студенти довузівської підготовки ХПІ та викладачі університету. Вони обговорювали питання розвитку світової науки, а також залучення іноземних студентів до наукової діяльності вишу. Організатор заходу — кафедра природничих наук ФМО.

Для участі в Круглому столі онлайн, студенти ХПІ (громадяни Туреччини та Японії) підготували доповіді про своє навчання в університеті та залучення до наукової діяльності, розповіли про розвиток науки в своїх країнах та Україні, а також поділилися планами про подальше навчання в Харківському Політеху. Зокрема, були такі теми презентацій: «Нільс Бор — відомий вчений», «Найвідоміші відкриття турецьких вчених», «Ефект метелика», «Нобелівський лауреат Азіз Санкар», «Бекетов — відомий хімік і архітектор», «Ібн Сіна — великий вчений» та інші.

Після кожного виступу студенти і викладачі обговорювали доповідь, дискутували, ставили спікеру питання. Деякі студенти зазначали, що в подальшому планують вступати до аспірантури і займатися наукою, а отримані знання застосовувати для розвитку людства.

Захід пройшов за участю заст. декана факультету міжнародної освіти ХПІ доцента Ганни Дроздової. Вона побажала іноземним студентам успішного навчання в харківському Політеху і наукових досягнень.

Крім того, в рамках Круглого столу було відкрито Центр популяризації науки серед іноземних студентів. Він спрямований на надання допомоги студентам в ознайомленні зі спеціальностями та науковою діяльністю НТУ «ХПІ», а також залучення їх до участі в наукових заходах, демонстраціях і експериментах.

Довідка:

Круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню науки, проходить на факультеті міжнародної освіти НТУ «ХПІ» щорічно. У 2020 році він відбувся 12 листопада.

Головне завдання — надати допомогу іноземним студентам довузівської підготовки ХПІ у виборі майбутньої спеціальності, участі у науково-дослідних проектах, а також консультації зі вступі до аспірантури та багато іншого.

Всесвітній день науки за мир і розвиток (під егідою ЮНЕСКО) відзначається щорічно 10 листопада. Його мета — підкреслити важливу роль науки у суспільстві та необхідність участі широкої громадськості в обговоренні наукових питань, що виникають. Цей день також підкреслює важливість і актуальність науки для повсякденного життя.