Підсумки візиту професора ХПІ до Румунської Політехніки – Співпраця за програмою Еразмус

У рамках участі в програмі академічної мобільності Еразмус+ КА1, відбувся візит завідувача кафедри прикладної математики професора НТУ «ХПІ» В’ячеслава Бурлаєнка  до Політехнічного університету Тімішоара (UPT, Румунія). Мета –проведення низки заходів для підтримки міжнародної співпраці між українським та румунським університетом. Під час візиту харківський науковець провів лекції для студентів UPT,  відбулися плідні зустрічі, дискусії, спільні експериментальні випробування із вченими румунської Політехніки. Важливою подією для професора Бурлаєнка стала можливість  здобути практичний досвід у науково-дослідницькій діяльності всесвітньо відомої фірми Continental, яка співпрацює з UPT. Це знайомство відкриває перспективи для майбутнього співробітництва з промисловою компанією, яке може стати основою для спільних досліджень і тестувань у галузях матеріалознавства та вібраційних випробувань.

Завідувач кафедри прикладної математики Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики і математики  НТУ «ХПІ» професор В’ячеслав Бурлаєнко під час закордонного відрядження до Політехнічного університету Тімішоара (рум. Universitatea Politehnica Timișoara- UPT) провів низку зустрічей  зі співробітниками  UPT: проректором Лівіу Марсавіною, відповідальною особою програми Еразмус Діаною Бальш-Діаконеску та керівником відділу міжнародних відносин професором Клаудіу Албулеску. На них обговорювалися різні аспекти програми мобільності, перспективи співпраці між учасниками програми,  а також ініціативи з міжнародного співробітництва   НТУ «ХПІ» та UPT в рамках програми Еразмус+ КА1 .

Крім того, для магістрів та аспірантів румунського університету професор ХПІ прочитав лекції на теми: «Advanced analysis of dynamics characteristics of axially functionally graded material (AFGM) beams with variable cross-sections and porosity defects» («Розширений аналіз динамічних характеристик балок, які виготовлені з аксіально функціонально-градуйованих матеріалів (АФГМ) та мають змінний поперечний переріз та дефекти пористості») та «Introduction to mathematical modeling techniques and simulations with ABAQUS of advanced manufacturing stir friction welding (SFW) process» («Вступ до методів математичного моделювання та симуляції прогресивного процесу зварювання тертям із перемішуванням (ЗТП) за допомогою інженерного програмного комплексу ABAQUS»).

Насичена програма візиту В’ячеслава Бурлаєнка до UPT складалася із жвавих дискусій  зі співробітниками кафедри механіки та опору матеріалу румунського університету – професором Лівіу Марсавіною, доцентами Емануілом Лінулом, Раду Негру, професором  будівельного факультету Маріушем Адамом, іншими науковцями.  На цих зустрічах  обговорювалися питання потенційної співпраці між установами. Важливою подією  для професора ХПІ стало запрошення на інтерв’ю для  телебачення Політехнічного університету Тімішоара, де говорили про особливості програми академічної програми Еразмус, різні аспекти навчання, викладання та наукової роботи українських студентів та викладачів в умовах повномасштабної війни в Україні.

За 6 днів програми стажування у Румунії професор ХПІ В’ячеслав Бурлаєнко також встиг взяти участь у проведенні експериментальних випробувань, зокрема тестуванні на руйнування зразків матеріалів, що були виготовлені за допомогою 3D друку. Організацію та проведення цих  випробувань здійснили професор Лівіу Марсавіно та його аспірант Міхай Маргіташ. Крім того, харківський вчений відвідав науково-дослідний відділ  компанії Continental, яка співпрацює з науковцями UPT. За словами В’ячеслава Бурлаєнка, під час візиту він отримав унікальну можливість здобути практичний досвід у науково-дослідницькій діяльності всесвітньо відомої фірми Continental, де експертні знання презентували керівник експериментальної лабораторії Іонут Айлінеє та інженер із вібраційних випробувань Деніс Мадроане. Як зазначив професор ХПІ, це знайомство відкриває перспективи для майбутнього співробітництва з промисловою компанією, яке може стати основою для спільних досліджень і тестувань у галузях матеріалознавства та вібраційних випробувань. «Насичений та продуктивний досвід мого перебування у UPT  відкриває значні можливості для подальшої плідної співпраці між НТУ «ХПІ» та Політехнікою Тімішоари», -підкреслив  В’ячеслав Бурлаєнко. 

Оголошення про конкурс для мобільності викладачів у рамках програми Еразмус+ KA171 до Політехнічного університету Тімішоарі, Румунія, доступне за посиланням!

Довідка:

ЕРАЗМУС+ – Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Її мета – підтримка освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма забезпечує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси. 

Академічна мобільність напрямку КА1 сприяє міжнародній мобільності студентів, викладачів та працівників закладів вищої освіти. Участь у програмі – чудова можливість для студентів та академічного персоналу пройти навчання або стажування у найкращих університетах Європи, розвинути свої навички, порівняти освітні методики, вільно оволодіти іноземною мовою та здобути безцінний життєвий досвід. В ній можуть брати участь студенти (бакалаври, починаючи з II курсу навчання, магістри), аспіранти,  викладачі та адміністративний персонал. Терміни мобільності для: студентів – від 3 до 12 місяців; викладачів та адміністративного персоналу – від 5 днів до 2 місяців. Учасники отримують фінансову підтримку/ стипендію, яка покриває усі витрати на транспорт та проживання за кордоном. Термін навчання за кордоном, так само як і отримані кредити, мають бути зараховані рідним університетом.

Політехнічний університет Тімішоари (рум. Universitatea Politehnica Timișoara, скорочено UPT) — державний вищий навчальний заклад, розташований у місті Тімішоара, Румунія, на території історичного регіону Банат. Заснований у 1920 році, він є одним із найбільших технічних університетів Центральної та Східної Європи. UPT складається із 10-ти факультетів, де навчаються близько 13 000 студентів. У 2011 році Політехнічний університет Тімішоари був класифікований як передовий дослідницький та освітній університет, є членом -засновником Румунського альянсу технічних університетів (ARUT).

Візит  завідувача кафедри прикладної математики Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ» професора В’ячеслава Бурлаєнка до Політехнічного університету Тімішоари відбувся з 26 лютого по 2 березня 2024 року. 

Поділитись: