ХПІ & Еразмус: Студенти проходять навчання в Фінляндії та Словенії

Студенти 4 курсу Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» Антон Шамрай і Белла Мурадян проходять навчання в Університеті Східної Фінляндії та Люблянському університеті (Словенія) відповідно. Майбутній психолог Антон Шамрай став учасником програми академічної мобільності для українських студентів, а Белла Мурадян, яка незабаром стане інженеркою, – програми Еразмус+ КА1Метою поїздки студентів ХПІ до провідних закладів вищої освіти Європи стало розширення компетенцій зі спеціальностей «Психологія» і «Інформаційні та компʼютерні технології», покращення володіння англійською, знайомство з новими людьми та підходами в організації навчального процесу у закордонних університетах.

Антон Шамрай розповів, що в Університеті Східної Фінляндії відкрив для себе новий формат навчання, де самостійно обирав предмети, які відрізняються від існуючих на його основній спеціальності «Психологія» на кафедрі педагогіки та психології управління соціальними системами ім. акад. І. А. Зязюна ХПІ. За його словами, така можливість дає змогу вивчати цікаві саме тобі дисципліни. Це, наприклад, лекції з філософії, організаційної, клінічної психології та психології особистості.

«Програма академічної мобільності дає змогу спробувати себе у різних сферах, розширити коло загальних та професійних компетенцій. Це унікальна можливість познайомитися з людьми із різних країн. Знаходячись лише в одному місці, ти поринаєш в культуру всього світу. Моєю метою стало покращення володіння англійською та опанування мовних навичок у спілкуванні з новими друзями», – зазначив студент.

 

Студентка кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем ХПІ Белла Мурадян навчається у Люблянському університеті на спеціальності «Інформаційні та компʼютерні технології». Майбутня інженерка впевнена, що поїздка до словенського вишу в рамках програми Еразмус+ КА1 стала для неї неймовірним досвідом.

«Ти отримуєш нові знання відповідно свого профілю, знайомишся із новими підходами в організації навчального процесу. В свій вільний час є можливість для подорожей, адже Словенія межує із Хорватією, Австрією та Італією, до яких можна дістатися лише за дві години. Я вдячна Харківському Політеху за надану можливість проходити навчання в провідному європейському закладі вищої освіти!» – поділилася своїми враженнями студентка.

 

Довідка:

Програма Європейського Союзу академічної мобільності ERASMUS+ КА1 має на меті сприяти міжнародній мобільності студентів, викладачів та працівників закладів вищої освіти. Участь у програмі – це чудова можливість для студентів та академічного персоналу пройти навчання або стажування у найкращих університетах Європи, розвинути свої навички, порівняти освітні методики, вільно оволодіти іноземною мовою та здобути безцінний життєвий досвід. Партнерами НТУ «ХПІ» за проєктами кредитної мобільності Еразмус+ КА1 є 43 провідні виші Європи.