В ХПІ стартував масштабний освітній проєкт з інновацій

У Харківському Політеху відбулося урочисте відкриття офлайн StartUP школи для школярів і студентів коледжів України. Мета проєкту – об’єднати молодь в умовах воєнного стану, надихнути її на створення власних стартапів, розвинути у кожного підприємницькі навички у спільноті однодумців. Протягом двох місяців 50 учасників школи отримають унікальну можливість розробити свої інноваційні ідеї, навчаться  працювати у командах, створювати власні стартапи під керівництвом досвідчених менторів ХПІ, отримають знання та досвід на воркшопах від провідних українських і міжнародних спеціалістів та стартаперів. Програма школи включає інтенсивну роботу в командах, пітчинг ідей перед журі та можливість отримати цінні поради від провідних фахівців. Відкриття заходу, у якому взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Харківської міської влади, банківських установ, відбулося 9 листопада 2024р.  у офлайн і онлайн форматах. Загалом у події взяло участь понад сто осіб.

На відкритті StartUP школи, яке відбулося в бомбосховищі  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», зібралися понад сто людей: школярів–учасників  проєкту, їх батьків, вчителів, менторів від Харківського Політеху, представників Харківської міської влади.  Серед них –  п’ятдесят школярів та студентів коледжів, які виявили бажання розробляти інноваційні ідеї, під керівництвом фахівців створювати та реалізовувати власні проєкти з різних галузей. Команду менторів Харківського Політеху представили  16 фахівців – найдосвідченіших викладачів та науковців університету.

Учасників школи привітав ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол. «Сьогодні у всіх нас велике свято! Під патронатом Харківського міського голови Ігоря Терехова в ХПІ відкривається StartUP школа, де ви зможете наживо поспілкуватися, разом попрацювати над цікавими проєктами. У цьому синергетичному полі у вас з’являється унікальна можливість створити справжній інноваційний прорив. Зараз у всьому світі цінується творчість та інновація. Навчання в StartUP школі – реальний шанс для нашої молоді заявити про себе, представити свої ідеї та реалізувати їх», – відзначив Євген Сокол. За словами ректора ХПІ, школярам і студентам не треба боятися висловлювати свої думки, адже досвідчені міжнародні спікери школи будуть всіляко підтримувати всі ідеї, допомагати молоді їх генерувати. Він навів приклад успішної реалізації стартапу Elomia – додатку зі штучним інтелектом для надання психологічної допомоги, який розробили студенти Харківського -Політеху. Нагадаємо, що цей проєкт посів перше місце у фіналі   стартап змагань у Китаї.

З початком навчання у StartUP школі перед присутніми виступила виконуюча обов’язки керівника експертної групи директорату інновацій та зв’язків науки з реальним сектором економіки МОН України Ірина Красовська. Вона привітала учасників події, яка сталася у незламному Харкові. «Приємно бачити, як ви інтенсивно розвиваєтеся в інноваційному напрямку. Ми спрямуємо всю свою увагу саме на реалізацію ваших ідей і стартапів, які у подальшому будуть позитивно впливати на нашу економіку. Я дуже пишаюся вами, нашою креативною молоддю, і бажаю вам натхнення, наснаги та ніколи не здаватися!». Директор департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко зазначила, що всі учасники школи є справжніми героями, як попри війну навчаються, спілкуються, розвиваються і планують своє майбутнє. «Я впевнена у вашому майбутньому, адже ви будете навчатися у ХПІ, який є одним із найпотужніших закладів вищої освіти України. Харківський Політех посідає провідні місця у вітчизняних та світових освітніх рейтингах», – зазначила Ольга Деменко.

Успіхів школярам та студентам побажали також директор департаменту у справах сімʼї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр Власенко та керівниця Північно-Східного Регіонального Центру Першого Українського Міжнародного банку Тетяна Полтавська.

З самого початку навчання учасники школи об’єднаються у команди, з якими працюватиме ментор і допомагатиме розвивати стартапи. Це стане для молоді платформою для створення проєктів, спрямованих на розвиток технологій і відновлення країни. Протягом двох місяців учасників школи чекають цікаві екскурсії по кампусу університету, інтерактивні естафети зі спортивним девайсом Blazepod тощо, а наприкінці навчання – призи та грамоти.

Більше світлин – на сторінці Фейсбук Пресслужби НТУ «ХПІ» за посиланням.

 

Довідка:

Заняття в офлайн StartUp школі розраховані на 2 місяці, стартували в листопаді, і  проходитимуть в укритті НТУ «ХПІ» у вихідні дні. Серед спікерів— представники провідних компаній: страхова компанія “ВУСО”, банк “ПУМБ”, Харківський IT кластер, “Епіцентр”, “YEP- акселератор”, Український ІР офіс, а також провідні лектори НТУ “ХПІ”. Вони поділяться своїм досвідом і нададуть цінні поради, які допоможуть учасникам успішно створити і реалізувати стартапи та отримати унікальні знання в сфері бізнесу та технологій. Команди-переможці отримають цінні призи від партнерів стартап школи: банку “ПУМБ” та страхової компанії “ВУСО”. StartUp школа проводиться за підтримки міського голови Харкова Ігоря Терехова та Департаменту сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.