Національний технічний університет «ХПІ» організував масштабний освітньо-мотиваційний онлайн-проєкт «Слідами CHORNOBYL», присвячений 39-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Протягом п’яти днів школярі мали можливість зануритись у міждисциплінарний формат навчання: від фізики, хімії, екології, енергетики до історії науки і техніки. Подія об’єднала близько 1000 учасників із майже ста міст та селищ України, а також – Узбекистану! Контент проєкту зібрав понад 2500 переглядів у соціальних мережах. 299 школярів долучилися до фінальної Kahoot-вікторини. Проєкт нагадав: Чорнобиль — не лише трагедія, а й урок, який формує покоління майбутніх інженерів, вчених та свідомих громадян. Захід пройшов за підтримки АТ «НАЕК «Енергоатом» та Харківського міського голови Ігоря Терехова.
Освітньо-мотиваційний онлайн-проєкт «Слідами CHORNOBYL» Харківського Політеху об’єднав 939 учасників з майже ста міст та селищ України і Узбекистану. Його метою стала мотивація учнів до вивчення природно-математичних дисциплін, популяризація інженерно-технічних спеціальностей тощо. Протягом п’яти днів школярі та їх вчителі мали можливість зануритись у міждисциплінарний формат навчання: від фізики, хімії, екології, енергетики та альтернативних джерел енергії до історії науки і техніки і питань охорони праці. Всі заняття базувалися на реальному історичному контексті Чорнобильської катастрофи та демонстрували, як наука допомагає осмислювати минуле й проєктувати майбутнє.
Контент проєкту зібрав понад 2500 переглядів у соціальних мережах, а 299 учнів долучилися до фінальної Kahoot-вікторини. Освітній захід в Харківському Політеху нагадує, що Чорнобиль – не лише трагедія, а й урок, який формує покоління майбутніх інженерів, вчених та свідомих громадян!
Слід відзначити, що навчально-мотиваційний міждисциплінарний проєкт «Слідами CHORNOBYL» реалізується викладачами Харківського Політеху вже не вперше. До циклу уроків цього проєкту педагоги НТУ «ХПІ» розробили навчальний посібник для вчителів природничих дисциплін загальноосвітніх шкіл. У 2019 році підручник «Слідами Chornobyl» отримав Золоту медаль на Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра» у Києві.
Довідка:
26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, що сталася цього дня 1986 року. Вона стала найбільшою у світі техногенною катастрофою – внаслідок вибуху 4-й реактор Чорнобильської АЕС був повністю зруйнований, а викинуті в атмосферу радіоактивні речовини були рознесені повітряними потоками на значні території багатьох держав: України та низки країн Європи, які зазнали радіоактивного забруднення, а мільйони людей отримали радіоактивне опромінення. Навколо місця аварії було створено 30-кілометрову зону відчуження, яка існує і сьогодні.
«Слідами CHORNOBYL» – навчально-мотиваційний міждисциплінарний проєкт, що містить такі напрями: ядерна фізика, хімія, екологія, охорона праці, альтернативна енергетика, історія науки і техніки. Головна ідея проєкту – на прикладі загальновідомої історичної події (катастрофи на Чорнобильській АЕС) вивчити комплекс явищ з погляду фізики, екології, хімії, енергетики, історії та мотивувати школярів до вивчення природничих, математичних, інженерних дисциплін.
Освітньо-мотиваційний онлайн-проєкт «Слідами CHORNOBYL»2025 відбувся 21-25 квітня. Участь у заході, який був присвячений 39-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, взяли школярі та вчителі з 15-ти областей України та міста Ташкент (Узбекистан). Проєкт був реалізований за підтримки АТ «НАЕК «Енергоатом» та Харківського міського голови Ігоря Терехова.