Студенти ХПІ – про навчання у Польщі за програмою Erasmus+

Четверо студентів Харківського Політеху у весняному семестрі 2025 року пройшли навчання у Краківській політехніці імені Тадеуша Костюшка (Польща). Ілля Давиденко, Максим Нечитайло, Юрій Островерх та Олексій Гриценко із задоволенням відвідували лекційні і практичні заняття та  виконували лабораторні роботи. Хлопці опановували програми Ansys, AutoCAD, NeiNastran, CATIA v5, Autodesk Fusion, MSC Adams, вивчали технології CNC. Поїздка харківських політехніків до польского університету відбулася у рамках програми академічної мобільності Erasmus+ Європейського Союзу. 

Студенти Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту НТУ «ХПІ» поділилися враженнями після закінчення семестрового навчання у Краківській політехніці імені Тадеуша Костюшка (Польща). Ілля Давиденко і Максим Нечитайло з кафедри підйомно-транспортних машин і обладнання НТУ «ХПІ», Юрій Островерх з кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів НТУ «ХПІ» та Олексій Гриценко з кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ» кажуть, що навчальний процес у Краківській політехніці політехніці імені Тадеуша Костюшка був цікавим та насиченим.

Так, перед початком навчального семестру студенти НТУ «ХПІ» зустрілися з координатором програми Erasmus+,  їм допомогли розібратися з розкладом, розповіли про розташування корпусів в польскому закладі вищої освіти, зорієнтуватися в університетському житті. За словами хлопців, їх приємно вразила відкритість та доброзичливість педагогів, які вільно володіють англійською мовою, завжди готові пояснити матеріал ще раз та відповісти на всі запитання. Харківські політехніки мали можливість як обирати предмети самостійно, так і користуватися рекомендаціями викладачів. Вони із задоволенням відвідували лекційні та практичні заняття та виконували лабораторні роботи. Хлопці розповідають, що часто працювали в командах, що допомагало налагодити спілкування зі  студентами різних країн світу. Під час навчання харківські політехніки  опановували програми Ansys, AutoCAD, NeiNastran, CATIA v5, Autodesk Fusion, MSC Adams, вивчали технології CNC. Після кожного заняття викладачі надсилали навчальні матеріали, що робило підготовку до контрольних робіт і тестів дуже зручною. Харківські політехніки відзначають, що набули цінного практичного досвіду, який обов’язково стане їм у нагоді в майбутньому.

Студентів ХПІ також не залишила байдужими гостинність Краківської політехніки. Їх доволі швидко поселили до гуртожитку із комфортними умовами: сучасною кухнею, зручною пральною тощо. Протягом адаптаційного тижня для них організували цікаві екскурсії Краковом. Хлопці побували у старому центрі, дізналися багато про історію міста та відкрили для себе його унікальні архітектурні пам’ятки. «Ця поїздка стала важливою частиною нашого студентського життя. Програма Erasmus+ відкрила нам нові можливості, знайомства та надихнула на подальший розвиток. Ми вдячні НТУ «ХПІ» за підтримку! І хоча ми з різних спеціальностей і не є одногрупниками, ця поїздка об’єднала нас і стала важливим етапом як в особистому, так і професійному зростанні», – діляться враженнями студенти ХПІ.

Ілля Давиденко: «Програма Erasmus+ змінює уявлення про навчання і відкриває нові горизонти. Краків вартий того, щоб тут пожити й повчитися!».

Олексій Гриценко: «Спілкування із людьми з усього світу дало мені нову мотивацію. Рекомендую цю програму кожному, хто хоче вийти зі звичної зони комфорту».

Максим Нечитайло: «Це був дуже насичений період, повний знань, відкриттів і теплих спогадів. Раджу не гаяти жодної хвилини й бути активним у всьому!».

Юрій Островерх: «Можливість навчатися за кордоном – це шанс, який не варто упускати. Вдячний НТУ «ХПІ» і Краківській політехніці за цей корисний досвід».

 

Довідка:

Краківська Політехніка (Краківський Політехнічний Університет імені Тадеуша Костюшко, пол. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki) – популярний державний університет технічного профілю у Польщі. Заснований у 1946 році. Сьогодні Краківська Політехніка – це 7 факультетів з сучасними спеціальностями. Викладацький склад університету – понад 1200 наукових працівників. Для вивчення пропонуються близько 30 програм, частина з яких є англомовними.  В університеті здобувають освіту майже 15000 студентів, 300 з яких є іноземцями. Абітурієнтів з інших країн найбільше приваблюють архітектура та інформатика. Політехніка Кракова має двосторонні угоди з університетами світу з 60 країн. Це дозволяє студентам активно брати участь в обмінних програмах (Erasmus+,MOSTECH, FSS) та частину року навчатись в іншій країні без додаткової плати за таке навчання.

ЕРАЗМУС+ – програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Її мета – підтримка освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма забезпечує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Поділитись: