Комп’ютерна математика і аналіз даних

Любчик Леонід Михайлович Завiдувач кафедри

Любчик Леонід Михайлович

Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра забезпечує підготовку бакалаврів і магістрів за фахом 113 «Прикладна математика» зі спеціалізацією в області математичних методів та інформаційних технологій інтелектуального аналізу даних.

Випускники кафедри, які володіють сучасними методами прикладної математики і комп’ютерних наук, готуються для наукової та виробничої діяльності в області розробки і застосування математичних моделей, інформаційних технологій і програмного забезпечення для аналізу даних, здобування знань, управління й прийняття рішень.

Серед студентів кафедри – переможці та призери Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад і чемпіонатів з математики, інформатики та програмування, стипендіати Президента та Кабінету Міністрів України.

Студентські команди кафедри двічі виходили у фінал Чемпіонату світу з програмування (International Programming Contest АСМ-ICPC).

На кафедрі працює 4 професори, доктори наук, 16 доцентів, кандидатів наук.

Кафедру очолює Лауреат Державної премії України, академік АН Вищої школи України, доктор техн. наук, професор Леонід Михайлович Любчик

E-mail: lyubchyk.leonid@ukr.net

Skype: leonid._lyubchyk

При вивченні базових дисциплін комп’ютерного циклу робиться акцент на освоєнні фундаментальних основ комп’ютерних наук, формуванні алгоритмічного мислення, придбання базових навичок програмування.

Освоєння сучасних технологій програмування та створення програмного забезпечення, отримання практичних навичок з проектування, розробки і супроводу програмних систем і виконання програмних проектів здійснюється на базових підприємствах – партнерах кафедри, провідних українських та міжнародних IT-компаніях.

Стратегічними партнерами кафедри є компанії Samsung Electronics і Noosphere Ventures, студенти кафедри мають можливість проходження вбудованого навчання, стажувань і інтернатур в провідних компаніях Харківського ІТ- кластера INSART, Cloud Works, Sigma.

Науковi напрямки

  • Методи інтелектуального аналізу даних на основі машинного навчання;
  • Інформаційні технології інтелектуального пошуку, вилучення знань та прогнозування;
  • Математичне і комп’ютерне моделювання технічних і фінансово-економічних систем;
  • Теорія управління і прийняття рішень в умовах невизначеності і ризику.

Випускаючi спецiaльностi та спеціалізації

  • Прикладна математика
  • Інтелектуальний аналіз даних