Комп’ютерна математика і аналіз даних

Ахієзер Олена Борисівна Завiдувач кафедри

Ахієзер Олена Борисівна


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра забезпечує підготовку бакалаврів і магістрів за фахом 113 «Прикладна математика» та 122 «Комп’ютерні науки» зі спеціалізаціями в галузі математичних методів та інформаційних технологій інтелектуального аналізу великих даних.

Випускники кафедри, які володіють сучасними методами прикладної математики і комп’ютерних наук, готуються для наукової та виробничої діяльності в області розробки і застосування математичних методів, інформаційних технологій і програмного забезпечення для аналізу даних, зокрема, текстів, зображень та процесів, видобування знань, управління й прийняття рішень.

В основу концепції підготовки фахівців на кафедрі покладена проектно-орієнтована система дуального навчання, яка заснована на поєднанні:
– інтенсивної і глибокої фундаментальної підготовки в галузі прикладної математики та комп’ютерних наук;
– професійної спеціалізованої підготовки в області методів обчислювального інтелекту і машинного навчання, сучасних інформаційних технологій і програмної інженерії.

Освоєння сучасних технологій програмування та створення програмного забезпечення, отримання практичних навичок з проектування, розробки і супроводу програмних систем і виконання програмних проектів здійснюється на базових підприємствах – партнерах кафедри, провідних українських та міжнародних IT-компаніях. Студенти кафедри мають можливість проходження вбудованого навчання, стажувань і інтернатур в провідних компаніях Харківського ІТ- кластера, зокрема Nix Solutions, Global Logic, Cloud Works, Sigmа, Altex Soft та ін.

Серед студентів кафедри – переможці та призери Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад і чемпіонатів з математики, інформатики та програмування, стипендіати Президента та Кабінету Міністрів України. Студентські команди кафедри тричі виходили у фінал Чемпіонату світу з програмування (International Collegiate Programming Contest АСМ-ICPC).

На кафедрі працює 5 професорів, докторів наук, 16 доцентів, кандидатів наук.

Науковi напрями

  • Методи інтелектуального аналізу даних на основі машинного навчання;
  • Інформаційні технології керування мережевими та мультіагентними системами;
  • Прийняття рішень та прогнозування в умовах невизначеності і ризику.

Спеціальність, освітня програма

  • Спеціальність 113 «Прикладна математика»
    Освітня програма «Інтелектуальний аналіз даних»
  • Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки»
    Спеціалізація «Інформаційні технології аналізу великих даних»