Студентам ХПІ нададуть практику в IT-компаніях

15 березня 2017р. відбулася зустріч команди НТУ «ХПІ» проекту Erasmus + Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems (MASTIS) з представниками IT-компаній.

На зустрічі були представлені результати роботи команди проекту, проаналізовані підсумки статистичного дослідження ринку IT в Україні, отримані в проекті MASTIS (561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP). У ході зустрічі обговорювалися питання створення профайлу магістра, дуальна форма освіти, а також можливі напрямки співпраці.

Учасники переговорів:

  • представники від НТУ «ХПІ»: завідувач кафедрою програмної інженерії та інформаційних технологій управління (ПІІТУ) професор Михайло Годлевський; доценти кафедри ПІІТУ Володимир Сокол та Ольга Чередниченко.
  • представники IT-компаній: CEO компанії Academy Smart Владислав Сокол; засновник компанії First IT-Company Ян Березін; технологічний директор First IT-Company Іван Перепелиця; CEO компанії Videal Олексій Виноградов.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо створення бази практики для студентів НТУ «ХПІ» з безпосереднім їх залученням до внутрішніх проектів IT-фірм і повного супервайзінгу студентів-практикантів.  Даний вид співпраці дозволить організувати таку практику для студентів ХПІ, яка буде максимально наближена до реальної роботи в IT-компаніях, допоможе їм скласти своє резюме, отримати попередню оцінку своїх знань і здібностей, а також допоможе визначитися з напрямком подальшого розвитку навичок.

Нагадаємо, що НТУ «ХПІ» входить до складу консорціуму міжнародного проекту MASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем». Це один з 140 проектів, який отримав фінансування Європейського Союзу в рамках програми ERASMUS+ за результатами конкурсного розгляду 515 грантових заявок. Мета MASTIS — гармонізувати педагогічні підходи в ІТ-освіті з передовими практиками провідних університетів світу та ІТ-бізнесом.

Довідка:

Проект Європейського Союзу MASTIS Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems («Створення сучасної магістерської програми в галузі ІС») є унікальним освітнім консорціумом, який базується на мережі університетів —  членів ERCIS (Європейського центру досліджень у галузі інформаційних систем) – і являє собою зразок співпраці між університетами та компаніями різних країн Європи.

У проекті бере участь команда з 16 університетів України, Чорногорії, Німеччини, Норвегії, Італії, Литви, Словенії, Швеції, Ліхтенштейну і Франції.

Cклад консорціуму (Україна):

  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»;
  • Вінницький національний технічний університет;
  • Херсонський державний університет;
  • Міністерство освіти і науки України.

Основні завдання проекту MASTIS:

– поліпшення магістерської програми в галузі інформаційних систем (ІС) відповідно до потреб сучасного суспільства;

– надання можливості університетам наблизитися до змін на світовому ринку праці та в освітньому просторі, швидко реагувати на потреби роботодавців;

– формування у студентів уявлення про профілі різних робочих місць у галузі ІС з метою сприяння працевлаштуванню.