Факультет військової підготовки НТУ «ХПІ» перетворять на інститут

Про це сьогодні, 5 травня, під час відвідування факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» заявив міністр оборони України Степан Полторак.

«Я думаю, що скорочення Харківського танкового інституту було помилкою, яка була допущена. На сьогодні танкові підрозділи грають дуже серйозну роль. Мною прийнято рішення про підготовку відповідної постанови Кабінету міністрів про створення на базі факультету інституту для підготовки офіцерів танкових підрозділів і військових частин», — сказав Полторак.

Він висловив переконання, що Кабмін підтримає цю ініціативу і набір курсантів нового вишу почнеться з наступного навчального року.

На думку міністра оборони України, новий інститут повинен використовувати досвід і потенціал НТУ «ХПІ».

«Якщо на першому етапі нам не вистачало техніки і танків, то сьогодні нам дуже потрібні мотивовані та підготовлені хлопці. Такі фахівці нам потрібні, і ми будемо готувати їх в Харкові», — підкреслив Полторак.

В свою чергу, ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол зазначив, що готовий докласти максимум зусиль для забезпечення фундаментальної фахової підготовки військовослужбовців із залученням до навчального процесу професорсько-викладацького складу університету.

Довідка:

Факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» був заснований в 1944 році, як Гвардійське Харківське танкове училище, в якому готували офіцерів-танкістів. У 1966 році воно було перетворене у вищий військовий навчальний заклад з 4-річним терміном навчання та видачею диплома загальносоюзного зразка про вищу інженерну освіту. Для того щоб поліпшити підготовку офіцерів для Збройних Сил України 19 вересня 1997 року танкове училище було переформовано в Харківський інститут танкових військ ім. Верховної Ради України.

За наказом Міністрів оборони та освіти України від 4 серпня 1999 року інститут став складовою частиною Політеху.

Сьогодні військовий факультет навчає молодь (17-21 рік), а також військовослужбовців і військовозобов’язаних без офіцерських звань у віці до 23 років. Напрями підготовки фахівців військового факультету: «Інженерна механіка», «Хімія».

У своєму складі військовий факультет НТУ «ХПІ» має такі кафедри: бронетанкового озброєння і військової техніки; хімії та бойових токсичних хімічних речовин; радіаційного, хімічного, біологічного захисту; фізичного виховання спеціальної фізичної підготовки і спорту; тактико-спеціальних дисциплін; військової підготовки офіцерів запасу.

Здійснюється навчання за спеціальностями (родами військ): танкові війська, війська зв’язку, механізовані війська, хімічні війська.

Детальніша інформація про факультет на сайті.