Двоє політехніків відвідали Паризький авіасалон Ле Бурже

Студентка 3-го курсу факультету соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» Маргарита Верховець і студент 5-го курсу енергомашинобудівного факультету НТУ «ХПІ» Антон Гулий — у сотні кращих українських студентів технічних спеціальностей відвідали престижний авіаційний форум Paris Air Show 2017 Le Bourget.

Ця поїздка — підсумок їхньої участі в масштабному освітньому проекті «Авіатор 2017», який шостий рік поспіль проводить Благодійний Фонд Бориса Колеснікова.

Раніше серед 6 500 конкурсантів експертне журі на чолі з відомим конструктором Дмитром Ківою визначило сотню кращих учасників, які отримали право відвідати найбільшу профільну виставку в світі, побачити досягнення світової авіації, перейняти досвід зарубіжних фахівців і в майбутньому застосувати його на благо України.

Молода авіаційна еліта разом з президентом Благодійного Фонду Борисом Колесніковим ознайомилася зі стендами лідерів світового літакобудування та їхніми останніми розробками, побувала в лабораторії стартапів і новинок Paris Air Lab.

«Поїздки на Міжнародні профільні форуми стимулюють студентів до саморозвитку, вивчення іноземних мов, постановки правильних цілей і їх досягнення. До того ж, перебування на Paris Air Show 2017 Le Bourget в бізнес-дні і дні кар’єри допомогають молодим фахівцям зрозуміти, як ключові гравці світового авіаційного ринку укладають мільйонні угоди і шукають ділових партнерів, як отримати роботу мрії і заявити про себе потенційному роботодавцю», — зазначив Борис Колесніков.

У формі Ле Бурже 2017 (19-25 червня) взяли участь 2 400 експонентів, 200 офіційних делегацій і були представлені 130 літаків усіх типів і призначень.

Політехніки побачили літак-новинку 787-10 Dreamliner, транспортний вертоліт CH-47 Chinook, демонстраційний політ 737 MAX 9, шале з інноваціями майбутнього від лідера авіабудування Boeing. Авіаігант Airbus показав на авіафорумі пасажирські літаки A350, A321, A380, вертольоти Eurofighter Typhoon і Tigre HAD і дав можливість відвідувачам виставки зробити віртуальний візит на Міжнародну космічну станцію у своєму павільйоні. Сто переможців проекту «Авіатор 2017» оглянули стенд вітчизняної компанії «Прогрестех Україна» і побачили дебютанта форуму — середньомагістральний вантажний літак 132D від ДП «Антонов».

У рамках поїздки до Франції студенти також побачили основні визначні пам’ятки Парижа і побували в Діснейленді.

Довідка: «Авіатор 2017» — основним проектом Фонду Бориса Колеснікова. У цьому році в ньому взяли участь студенти 44 технічних вузів і коледжів України. Мета благодійної ініціативи — підтримати майбутніх технічних фахівців, кращих з них заохотити поїздками на профільні виставки за кордон, допомогти їм з працевлаштуванням.