ХПІ підписав угоду про співпрацю з університетом Туреччини

10-11 липня НТУ «ХПІ» відвідала делегація Стамбульського технічного університету (İTÜ). Мета візиту — проведення переговорів в організації освітнього і науково-технічного співробітництва.

Турецьку сторону представляли: ректор університету Мехмет Караджа (Mehmet Karaca); директор інституту інформаційних технологій Ертугрул Карасуна (Ertuğrul Karaçuha) і завідувач кафедрою електроніки та інформатики Ібрахім Актуман (İbrahim Akduman). На першій зустрічі, яка відбулася в кабінеті керівника харківського вишу, від НТУ «ХПІ» були присутні: ректор Євген Сокол, проректори — Геннадій Хрипунов, Ельдар Велієв, Андрій Марченко, завідуючий науково-дослідною частиною Георгій Лісачук та начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Гончаров.

Візит стартував з обговорення можливої співпраці в технічній сфері. Представників турецької делегації особливо зацікавило виробництво і використання безступінчатої гідрооб’ємно-механічної трансмісії для колісних тракторів і танків, яку розробили вчені ХПІ, розвиток аспірантських програм університету, інші теми.

«Ми повинні визначити концептуальні підходи до нашої співпраці і зрозуміти, які напрямки представляють для вас інтерес, – підкреслив ректор НТУ«ХПІ» професор Євген Сокол. – Харківський університет готовий надати фахівців у всіх сферах і напрямках, які цікаві турецьким партнерам».

Програма візиту передбачала відвідання науково-дослідної лабораторії високовольтних технологій (демонстрація ефекту блискавки), кафедри двигунів внутрішнього згоряння, бібліотеки, навчальної IT лабораторії харківського університету.

На другий день делегація турецького вишу ознайомилася з роботою факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ». Особливу увагу привернули сучасні 3D тренажери, розроблені вченими Політеху, за допомогою яких навчають майбутніх танкістів.

За результатами переговорів було підписано Протокол освітнього та наукового співробітництва між університетами. Він передбачає обмін студентами, аспірантами та науковими співробітниками, а також спільну наукову діяльність. Згідно з документом, саме НТУ «ХПІ» стане центром для впровадження наукових розробок.

Для ознайомлення з науково-технічною базою та подальшого розвитку комунікації між ВНЗ ректор Мехмет Караджа запросив керівництво харківського університету з візитом у відповідь в Стамбульський технічний університет.

ХПІ вже кілька років співпрацює з Туреччиною в сфері освіти. Так, 5 жовтня 2016 року в Стамбулі харківський виш відкрив центр дистанційної освіти для навчання турецьких студентів.

А в квітні 2017 р. університет відвідав радник президента Турецької Республіки Мустафа Хелвасі.

Довідка:

Стамбульський технічний університет надає 39 спеціальностей на 13 факультетах, а також 39 аспірантських і докторських програм. Крім цього, в інституті працює 360 лабораторій і 13 дослідницьких центрів. 23 спеціальності мають акредитацію в США, що дозволяє студентам брати участь в програмах обміну та отримувати подвійні дипломи. Університет здійснює навчання в таких напрямках: механіка, електротехніка, електроніка, хімія, металургія, комп’ютери, інформатика, кораблебудування, аеронавтика, а також менеджмент, архітектура, мистецтво, дизайн, музика. У Стамбульському університеті успішно функціонує технопарк з грошовим обігом в 1 млрд. доларів, де працює понад 200 фірм, повідомив ректор вишу Мехмет Караджа. За його словами, третина випускників університету задіяні в наукових дослідженнях, які проводяться в цих компаніях.