Камерний хор ХПІ переміг на міжнародному фестивалі у Греції

Камерний хор Національного технічного університету «ХПІ» імені Олександра Петросяна посів I місце на 36-му Міжнародному хоровому фестивалі у Превезі (Греція). Колектив також завоював спеціальний приз у номінації «Краще виконання духовної музики».

Конкурс проходив з 4 по 8 липня 2018 року. В ньому взяли участь виконавці з 30 країн світу: Угорщини, Німеччини, Ізраїлю, Естонії, Колумбії, Польщі, Сербії, України, Чехії та ін. Оцінював конкурсантів Міжнародний комітет журі (відомі грецькі/міжнародні музиканти) за кількома критеріями: техніка (ритм, артикуляція і звук), рівень складності, інтонація, інтерпретація і стилістична вірність. Журі також враховувало, наскільки добре хор взаємодіє з аудиторією під час виступу.

Оцінки виставляли за технічну, художню складові обраної програми, з яких формувався загальний бал за виступ. Так, за загальний бал від 90 до 100 хор отримував золоту медаль; від 80 до 89,99 балів — «срібло»; від 70 до 79,99 балів — «бронзу».

Також виконавці боролися за грошові та спеціальні призи, які вручали за краще виконання духовної музики, кращу фольклорну виставу та ін.

Результати конкурсу — за посиланням.

Довідка:

Народний художній колектив Камерний хор НТУ «ХПІ» ім. О. Петросяна був заснований Олександром Польшин в 50-х роках, у подальшому знаходився під керівництвом таких відомих хормейстерів, як В’ячеслав Палкін і Олександр Петросян. За короткий термін виконавська майстерність учасників досягла високого рівня, і колектив зайняв почесне місце у хоровому житті міста та за кордоном.

Проіснувавши майже півстоліття, хор був змушений припинити свою діяльність. Згодом зусиллями випускників і співробітників ХПІ камерний хор відновив свою діяльність. У 2015 році хор підтвердив, отримане ним ще понад 20 років тому, звання — народний.

Сьогодні хором керує Максим Сидоров, хормейстер — Руслана Сидорова.

У репертуарі хору різноманітна музика: світські, духовні, народні пісні та їх обробки, пісні різних народів і традицій, зразки як класичних творів, так і творів сучасних авторів.

Під керівництвом Максима і Руслани Сидорових з 2016 року хор брав участь у різних концертах міста, університету (в тому числі конференціях), а також став лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

 • 2011 рік — Лауреати ІІ ступеня «Співоча феєрія», м. Харків.
 • 2012 рік — 1 місце фестивалю «Наддніпряньські пасхальні піснеспіви», м. Дніпро;
 • 2013 рік — Лауреати ІІ ступеня «Південна Пальміра», м. Одеса.
 • 2014 рік — Гран-Прі на Міжнародному хоровому фестивалі «Гавриїла Музическу», Ясси, Румунія.
 • 2015 рік — Лауреати фестивалю «Парад хорів», м. Харків.
 • 2016 рік — Лауреати Іступеня фестиваль «Від Різдва до Різдва», м. Дніпро.
 • Листопад 2016 — хор приймав гостей з Еквадору (диригент Фернандо Гіл Естрада і перкусіоніст Хорхе Луїс Вега), спільний концерт, майстер-клас.
 • Лютий 2017 — сольний концерт (Палац студентів НТУ «ХПІ»).
 • Квітень 2017 — лауреати 3 премії міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна — 2017» Україна, м. Харків.
 • Квітень 2017 — участь у Великодньому фестивалі, Україна, м. Харків.
 • Травень 2017 — лауреати 2 премії Міжнародного вокально-хорового фестивалю-конкурсу «Viva chorus», Україна, м. Харків.
 • Травень 2017 — лауреати 1 премії Міжнародного хорового фестивалю-конкурсу «Odessa cantat», також диплом за краще виконання твору сучасного українського автора, Україна, м. Одеса.
 • Жовтень 2017 — Лауреати 1 премії Міжнародного конкурсу «A Ruginit Frunza Din Vii» Молдова, м. Кишинів.
 • Листопад 2017 — сольний концерт (ХША).
 • Квітень 2018 — сольний концерт (Електротехнічний корпус НТУ «ХПІ»), участь у конференціях, концертах НТУ «ХПІ» та ін.

Міжнародний хоровий фестиваль проводиться у Превезі (Греція) з 1982 року. Організатор — Хорове товариство «Armonia» м. Превеза. В числі учасників — високопрофесійні виконавці хорової музики з усього світу. Вони змагаються в шести категоріях:

Категорія A: змішані хори (мінімум 22 виконавця);

Категорія B: хори рівних голосів (чоловіки або жінки, мінімум 22 співака);

Категорія C: дитячі хори (мінімум 22 виконавця, вік — до 17 років);

Категорія D: камерні хори (змішані, чоловічі або жіночі ансамблі), кількість співаків — до 20;

Категорія E: молодіжні хори (змішані або жіночі ансамблі), кількість співаків — до 22, вік — до 25 років.

Категорія F: всі види хорів.

У рамках фестивалю також проводиться безліч концертів біля приморської фортеці Превези, історичному Одеоні в стародавньому Нікополі та інших колоритних місцях Греції.