Бадмінтоністи ХПІ — перші на міжнародному турнірі

24-27 жовтня в Ізраїлі відбувся міжнародний турнір з бадмінтону «Hatzor International 2018» рівня Future Series. Студенти НТУ «ХПІ» Михайло Махновський і Анастасія Прозорова виграли «золото» чемпіонату в змішаній парній категорії.

Учасниками змагань були спортсмени з 19 європейських країн. Україну представили 9 бадмінтоністів, серед них — студенти ХПІ Анастасія Прозорова (факультет соціально-гуманітарних технологій) і Михайло Махновський (факультет комп’ютерних наук і програмної інженерії). Виступаючи в змішаній парній категорії, вони у чвертьфіналі турніру обіграли пару з Ізраїлю (рахунок 21-15, 21-16) і Швейцарії (рахунок 21-16, 21-19). У півфіналі Анастасія та Михайло виграли у харків’ян Івана Мединського і Валерії Рудакової з рахунком 21-14, 16-21, 21-18. У фіналі політехніки зустрілися з українськими бадмінтоністи з м. Дніпра Олександром Колесником та Євгенією Паксютовою і перемогли з рахунком 21-18, 21-19, вигравши «золото» турніру «Hatzor International 2018».

Підготовкою бадмінтоністів Політеху займається заслужений тренер України, випускник енергомашинобудівного факультету ХПІ Геннадій Махновський.

Нагадаємо, бадмінтоністка Анастасія Прозорова завоювала першу в історії українського бадмінтону олімпійську нагороду. Вона стала срібним призером III юнацьких Олімпійських ігор-2018, які проходили в Буенос-Айресі (Аргентина) з 6 по 12 жовтня. Нагорода присуджена в категорії «командні змагання» з бадмінтону.