Вюрцбурґ–Швайнфурт — Харків

Двоє студентів 3 курсу НТУ «ХПІ» повернулися з Німеччини, де проходили навчання за програмою ЄС Erasmus+ в університеті прикладних наук Вюрцбурґ–Швайнфурт (Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt — FHWS). Аліса Харіна та Вадим Хіхло вдало пройшли співбесіду і склали тести з англійської мови та були рекомендовані Німецьким освітнім центром Політеху для участі в проекті співробітництва між FHWS та ХПІ.

Аліса Харіна — студентка Інженерно-фізичного інституту, кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики, Вадим Хіхло — студент Інженерно-фізичного інституту, кафедри радіоелектроніки, спеціальність — комп’ютерна інженерія. Вони навчалися в Німеччині один семестр (4 місяці), отримували стипендію 800 євро на місяць та приїхали з цілим «букетом» яскравих вражень. «Якщо порівнювати систему викладання в німецькому і нашому університетах, вони кардинально різні, — розповідає Аліса Харіна, — Тут дуже багато контролю: якісь лабораторні, самостійні, модулі, колоквіуми тощо. Тобто тобі за допомогою всього цього допомагають готуватися до іспитів. А там зовсім інакше — один іспит і все. Викладачеві все одно — ходиш ти на заняття чи ні. Ти можеш, в принципі, сидіти вдома і займатися сам. В підсумку складаєш іспит — щось типу нашого ЗНО. Тобто, в ХПІ викладачі дають 70% інформації, а 30% ти знаходиш сам. У Німеччині навпаки — тобі дають 30% і 70% ти повинен знайти сам».

Керівник Німецького освітнього Центру Денис Мєшков зазначив, що кожен бажаючий студент ХПІ може взяти участь в освітніх міжнародних проектах харківського вишу. «Працює це таким чином. Ми оголошую конкурс, студенти подають документи, відправляємо їх до університету, і університет самостійно враховуючи все, та як вважатиме за потрібне, обирає претендентів: аналізує знання мови, проводить скайп-співбесіди зі студентами, і вони виставляють рейтинги, а потім надсилають нам інформацію, що ось ці студенти пройшли конкурс, а ці — не пройшли. Тому в цьому плані зараз все чітко, прозоро, зрозуміло для студентів», — підкреслив Денис Мєшков. Він також повідомив, що ХПІ уклав договір з FHWS в 2016 році і за цей час більше десяти харківських студентів з’їздили на навчання до німецького вишу, а також кілька студентів університету прикладних наук Вюрцбурґ–Швайнфурт пройшли навчання в харківському Політеху. Угоди передбачають, що студентам НТУ «ХПІ» виділяється 10 місць за п’ятьма спеціальностями: машинобудування, електротехніка, комп’ютерні науки, економіка і логістика.

Довідка:

Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt (FHWS, Університет прикладних наук Вюрцбурґ–Швайнфурт) — найбільший університет північній Баварії, розташовані відразу в двох містах — Вюрцбурзі та Швайнфурті. Історія університету почалася ще в 1807 році, а сьогоднішній вигляд він сформував в 1971 році і ось вже більше 40 років бере на навчання студентів з більш ніж 48 країн світу. В університеті прикладних наук Вюрцбурґ–Швайнфурт на сьогоднішній день 35 практично-орієнтованих спеціальностей на 10 факультетах, і регулярно з’являються нові.

Одна з найпривабливіших можливостей FHWS — навчання на англійській мові. Основна мова викладання — німецька. Для іноземних студентів доступні безкоштовні курси німецької мови протягом усього навчання.