Колишні військовослужбовці пройшли перепідготовку в ХПІ за програмою НАТО—Україна

22 березня в НТУ «ХПІ» завершилися курси перепідготовки за напрямом «Комунікаційні та інформаційні технології». За підсумками проекту 20 слухачів програми (колишні військовослужбовці) отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації та сертифікати міжнародного зразка. Освітній проект реалізується на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» в рамках програми НАТО—Україна протягом 10 років.

Церемонія закриття курсів пройшла за участю менеджера програми НАТО—Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофера Штаудта, його помічниці — Марини Когут, директора Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» Юрія Паржина, ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, проректора вишу Олександра Труша, начальника відділу мобілізаційної роботи Харківського обласної військового комісаріату Павла Греся.

«За 20 років роботи в Україні ми здійснили перепідготовку і допомогли працевлаштуватися майже 12 тисячам колишніх військовослужбовців», — сказав менеджер програми НАТО—Україна Крістофер Штаудт.

Відзначимо, що Міжгалузевий інститут післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь в програмах НАТО—Україна з перепідготовки (професійного навчання) і соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

Довідка:

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році почало в Україні програму мовної підготовки, спрямованої на надання допомоги колишнім військовим, або таким, які незабаром будуть звільнені в запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та в зв’язку з ростом обсягу фінансування, було засновано напрямок економічних дисциплін на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інститутів.

Мета Програми — підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Подібні курси проходять в понад 60-ти містах і селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку понад 800 осіб. Зараз вже більше 11 500 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.