Інженерна освіта без кордонів. Більше можливостей з ХПІ!

Студент VI курсу Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту НТУ «ХПІ» Дмитро Титар пройшов включене навчання в Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке (Німеччина). Стажування тривало з жовтня 2017 року по березень 2019. Протягом цього часу він навчався за магістерською програмою в українському та німецькому вишах, напрямок — машинобудування. Мета — отримати міжнародний досвід, освіту в Німеччині, а також відвідати європейські країни.

Дмитро Титар — студент кафедри підйомно-транспортних машин і обладнання Інституту механічної інженерії і транспорту НТУ «ХПІ», спеціальність — галузеве машинобудування. У Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке його стажування також передбачало навчання в цій сфері: «Я вивчав різні дисципліни, пов’язані з машинобудуванням. Однак лише деякі предмети збігалися з тими, які викладали в ХПІ. Більшість же були новими, але мені допомагали знання з вищої математики, теоретичної механіки, опору матеріалів і деталей машин, отримані в Політеху». Дмитро зазначив, що навчання було непростим, але цікавим. За ці півтора року він отримав не лише цінну теоретичну базу, але й пропрацював її на численних практичних заняттях, групових проектах.

За час стажування в Магдебурзі Дмитро Титар зміг відвідати і багато інших німецьких міст: «Я побував у Гамбурзі, Берліні, Мюнхені, Ганновері, Франкфурті-на-Майні, Потсдамі, Ерфурті, Лейпцигу, Аахені та інших містах. Дуже вразив своєю архітектурою і ритмом життя Гамбург, а також невеликі, але казкові міста Кведлінбург і Вернігерод. Подорожував з друзями, адже так веселіше і вигідніше». Він розповів, що завдяки квитку на вихідні, можна подорожувати по всій Німеччині менше ніж за 15 євро з особи, а за допомогою «лоукостів» — відвідати різні країни Європи. «Під час зимових канікул я побував в Барселоні, насолодився архітектурою Гауді, Готичним кварталом, який вразив яскравими вузькими вуличками, застиглими десь в XV столітті. Влітку вдалося побувати в Цюріху і відвідати етап гонок на електрокарах Формула Є», — поділився Дмитро Титар.

Відзначимо, що в НТУ «ХПІ» діє Німецький освітній центр «Німецький технічний факультет», який дає рівні можливості студентам будь-яких інженерних спеціальностей у вивченні німецької мови (на безкоштовній основі). Мета — якомога більшій кількості студентів надати можливості навчання, проходження практики, стажування в Німеччині та Австрії.

Довідка:

Включене навчання в українському та німецькому університетах реалізується в рамках співпраці між НТУ «ХПІ» та Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Геріке, який вже більше 50-ти років співпрацює з різними кафедрами і факультетами ХПІ. Така програма передбачає узгодження навчальних планів двох вишів, складання іспитів в цих університетах. Для участі студенту необхідно мати гарні оцінки з предметів, знати німецьку мову не нижче рівня В2, брати участь у конференціях на німецькій мові. Проходити стажування в цьому університеті можуть і аспіранти. Крім того, в грудні 2018 року ХПІ відвідала делегація з Магдебурзького університету Отто-фон-Геріке (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) з метою розширення співробітництва між українським та німецьким вишами в сфері академічної мобільності за напрямками електротехніки та машинобудування.

В даний час в НТУ «ХПІ» також працює програма Erasmus+ КА1 (академічна мобільність). Укладено і працюють 24 договори про взаємну академічну мобільність з вищими навчальними закладами Австрії, Німеччини, Франції, Польщі, Італії, Угорщини, Туреччини, Румунії, Словенії, Словаччини, Литви та Греції. Щорічно десятки студентів різних спеціальностей НТУ «ХПІ» виїжджають до університетів зазначених країн на семестрове навчання, яке проводиться англійською мовою. Всі витрати студентів у період навчання (стипендія 750-800 євро на місяць і оплата проїзду – 250-275 євро) повністю оплачуються Європейським Союзом.