Цікава фізика від вчених ХПІ

Молоді вчені Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» проведуть серію майстер-класів з фізики «Light is Fun» для школярів, вчителів, батьків, усіх охочих з усієї України. Воркшопи відбудуться в Харкові (4 квітня), Полтаві (8-9 квітня) і Києві (12-13 квітня). Це справжні STEM-експерименти, в яких гості зможуть взяти участь і переконатися, що фізика — це дійсно цікаво. Серед представників ХПІ — доцент кафедри фізики вишу Ксенія Мінакова.

У програмі заходів: знайомство з основними фізичними законами на простих і цікавих прикладах, відтворення різних оптичних експериментів і не тільки. Гості дізнаються, як світло пов’язане з іншими розділами фізики і побачать все на прикладі дослідів, серед них:

— фізичні природні світлові явища: дисперсія, дифракція;

— оптичні ілюзії і явища інтерференції;

— ефекти, пов’язані з утвореннями різних видів газових розрядів, за допомогою котушки Тесли;

— що таке «Сонячний млин» і як він працює?

— як рухатися за певною траєкторією, використовуючи закони поглинання світла?!

— як перетворити світло в електричну енергію та використовувати її?

— принцип невизначеності Гейзенберга (квантова механіка наочно). Квантова фізика та об’єктивна реальність — чи існує вона?!;

— дізнаємося про зв’язок світла і звуку, як передати звук на відстань за допомогою світла.

Дати та місця проведення:

4 квітня 2019 м. Харків, Палац спорту (пр. Петра Григоренка, 2);

8-9 квітня 2019м. Полтава, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.П. Котляревського (вул. Небесної сотні, 17);

12-13 квітня 2019Київ, Міжнародний конгрес-центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2).

Вхід вільний. Телефон для довідок: +380 (66) 212-94-02.

В рамках заходів відбудеться підготовка до Міжнародного дня світла, що пройде в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 16 травня 2019 року.

Організатори — НТУ «ХПІ», освітній проект «На урок».

Довідка:

Воркшоп з фізики «Light is Fun» — серія майстер-класів для школярів і вчителів, мета яких показати практичне застосування теоретичних знань з фізики, продемонструвати різноманітні досліди та експерименти. Ці заходи є «практичним» продовженням всеукраїнського конкурсу для школярів 7-11 класів «Наука — це цікаво!», який був організований НТУ «ХПІ» та проектом «На урок» для популяризації науки серед молоді.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також про їх важливу ​​роль в досягненні цілей ЮНЕСКО із заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).