«Light is Fun» крокує по країні! Харків-Полтава-Київ

8-9 квітня 2019 року вчені НТУ «ХПІ» проводять захопливі майстер-класи з фізики «Light is Fun» для школярів, вчителів, батьків і всіх охочих в Полтаві. Це справжні STEM-експерименти, в яких беруть участь і глядачі. Організатори мають на меті показати, що фізика — це дійсно цікаво та пізнавально. Спікери ХПІ: доцент кафедри фізики вишу Ксенія Мінакова і доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння Політеху Сергій Білик. Воркшопи проходять в рамках виставки «Полтавський абітурієнт» в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського (вул. Небесної сотні, 17).

У програмі майстер-класів: знайомство з основними фізичними законами на простих і цікавих прикладах, відтворення різних оптичних експериментів і не тільки, наприклад:

— фізичні природні світлові явища: дисперсія, дифракція;

— оптичні ілюзії і явища інтерференції;

— ефекти, пов’язані з утвореннями різних видів газових розрядів, за допомогою котушки Тесли;

— що таке «Сонячний млин» і як він працює?

— як рухатися за певною траєкторією, використовуючи закони поглинання світла ?!

— як перетворити світло в електричну енергію і використовувати її?

— принцип невизначеності Гейзенберга (квантова механіка наочно). Квантова фізика і об’єктивна реальність — чи існує вона?!;

— зв’язок світла і звуку, як передати звук на відстань за допомогою світла.

Раніше, 4 квітня, воркшоп з фізики «Light is Fun» пройшов в Харкові на виставці вишів «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном».

Організатори — НТУ «ХПІ», освітній проект «На урок».

Наступні майстер-класи від представників НТУ «ХПІ» відбудуться в Києві 12-13 квітня в рамках виставки «Освіта та кар’єра 2019» (Міжнародний конгрес-центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2).

В рамках заходів також відбудеться підготовка до Міжнародного дня світла, який пройде в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 16 травня 2019 року.

Вхід вільний. Телефон для довідок: +380 (66) 212-94-02.

Довідка:

Воркшоп з фізики «Light is Fun» — серія майстер-класів для школярів і вчителів, мета яких показати практичне застосування теоретичних знань з фізики, продемонструвати різноманітні досліди та експерименти. Ці заходи є «практичним» продовженням всеукраїнського конкурсу для школярів 7-11 класів «Наука — це цікаво!», який був організований НТУ «ХПІ» та проектом «На урок» для популяризації науки серед молоді.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також про їх важливу ​​роль в досягненні цілей ЮНЕСКО із заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).