Розробки вчених Політеху будуть застосовуватися на промислових підприємствах Кропивницького

24 квітня делегація НТУ «ХПІ» відвідала місто Кропивницький (Кіровоградська обл.) з метою узгодження напрямів науково-технічного співробітництва з ПрАТ «Гідросила Груп». Відбулася зустріч з головою Наглядової ради цього холдингу Павлом Штутманом, а також керівництвом ПАТ «Гідросила» та АТ «Ельворті», знайомство з діяльністю цих заводів. Серед питань для обговорення — впровадження прикладних розробок ХПІ в галузь машинобудування для підвищення конкурентоспроможності підприємств на національному і міжнародних ринках.

На переговорах НТУ «ХПІ» представляли: заст. начальника науково-дослідної частини вишу Руслан Кривобок, доцент каф. технології пластичних мас і біологічно активних полімерів Олександр Близнюк, старший викладач каф. обчислювальної техніки і програмування В’ячеслав Лимаренко, асистент каф. ливарного виробництва Дмитро Мариненко, доцент каф. інформаційних технологій і систем колісних та гусеничних машин Олександр Скворчевський, старший викладач каф. розподілених інформаційних систем і хмарних технологій Дмитро Сагайдачний, науковий співробітник каф. теорії і систем автоматизованого проектування механізмів і машин Олег Веретельник.

В ході зустрічей представники Політеху також поспілкувалися з головними технологами, головними інженерами підприємств ПАТ «Гідросила» та АТ «Ельворті». Обговорювалися питання застосування IT технологій для системи точного землеробства в сіялках і обприскувачах, розрахунку напружено-деформованого стану деталей і вузлів складнопрофільних виробів, оптимізації ливарних деталей з метою зниження матеріалоємності (без впливу на міцність і зносостійкість), а також розробка кранів з використанням існуючої бази підприємств «Гідросила Груп» для ДП «Укроборонпром» і ПАТ «АвтоКрАЗ», підбір матеріалів полімерів для виготовлення корпусних деталей варіаторів, висівного апарату, методом лиття на термопластах.

«Продуктивна робота почалася. Реальні проекти в рамках співпраці науки і виробництва можуть стартувати вже в цьому році. Вчені Харківського Політеху зацікавлені у спільній діяльності з промисловістю», — зазначив заступник начальника науково-дослідної частини ХПІ Руслан Кривобок.

Також відбулася екскурсія на заводи ПАТ «Гідросила» та АТ «Ельворті», де політехніки змогли ознайомиться з діяльністю цих підприємств, подивитися їх продукцію, процес виготовлення деталей.

Довідка:

У лютому 2019 року НТУ «ХПІ» відвідав Голова Наглядової ради ПрАТ «Гідросила ГРУП» Павло Штутман з метою визначення напрямків співпраці з університетом. Він провів переговори з керівництвом ХПІ, ознайомився з основними сферами діяльності вишу, відвідав кафедри і лабораторії Політеху, поспілкувався з вченими. Пізніше Харківський політех відвідали представники компанії «Гідросила АПМ» (Кіровоградська область). Вони зустрілися зі студентами з цього регіону, які навчаються на різних факультетах та інститутах ХПІ, розповіли про можливості співпраці з компанією на етапі навчання в університеті, запросили політехніків працювати на підприємствах компанії після випуску.