Пішов з життя видатний вчений та організатор ХПІ Валерій Кравець

Колектив НТУ «ХПІ» зазнав тяжкої втрати — 20 травня 2019 року на 80-му році життя помер засновник і професор кафедри «Системи інформації» ХПІ, організатор Центру дистанційної освіти та Центру нових інформаційних технологій вишу, кандидат технічних наук, Почесний доктор Мішкольцького університету (Угорщина), академік Української технологічної академії, Заслужений працівник освіти України Валерій Олексійович Кравець.

Свій життєвий шлях, тісно пов’язаний з нашим університетом, він пройшов гідно, з відкритою душею і чуйним серцем. Повсякденна копітка діяльність на відповідальних посадах в Харківському політехнічному інституті протягом десятків років вимагала від Валерія Олексійовича повної відданості справі, наполегливості, подолання труднощів, високого професіоналізму. Із честю слідуючи цьому покликанню, він заслужив глибоку повагу серед колег і студентів, віддаючи їм не лише свої знання та досвід, а й тепло своєї душі.

Валерій Кравець народився 3 листопада 1939р., після служби в Збройних Силах в 1962 році вступив до НТУ «ХПІ» на факультет автоматики та приладобудування, потім працював старшим інженером, начальником СКБ, начальником зміни ЕОМ, асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором (1992). У 1993 році створив і до 2009 р. очолював кафедру «Системи інформації» НТУ «ХПІ». З 1989 по 2014 р. працював проректором з навчальної роботи та міжнародних зв’язків НТУ «ХПІ». Саме в роки діяльності професора В. О. Кравця як проректора, поглиблюються міжнародні зв’язки ХПІ: реалізовано близько 90 міжнародних освітніх і наукових проектів. Він особисто очолював виконання багатьох міжнародних проектів НАТО, ЮНЕСКО, IREX, ТЕМПУС та інших фондів і програм. Завдяки зусиллям, наполегливості та високій компетентності Валерія Кравця, зросла кількість іноземних студентів НТУ «ХПІ»: становила майже 1900 з 43 країн світу.

Професор В.О. Кравець — засновник наукової школи «Інфокомунікаційні системи та технології», за напрямом якої підготував двох кандидатів технічних наук. За його ініціативою і під його керівництвом створений Центр нових інформаційних технологій ХПІ, Академія CISCO і науково-методичний центр «Game Study». З 1998 по 2012 роки був координатором 19 проектів ТЕМПУС / ТАСІС і понад 60 проектів різних європейських і світових програм.

Валерій Олексійович Кравець був одним з провідних фахівців у розвитку дистанційної освіти. За його ініціативою створено Центр дистанційної освіти НТУ «ХПІ». Він входив до складу Комітету з Державних премій України, був членом комісій Кабінету Міністрів України з міжнародного співробітництва, Міністерства освіти України з дистанційної освіти, і комісії з радіотехніки, радіоелектронних апаратів та зв’язку.

Праця Валерія Олексійовича була відзначена медаллю «Ветеран праці», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаками «Отличник образования СССР», «Відмінник освіти України», почесним званням «Заслужений працівник освіти України», стипендією Президента України для видатних педагогів.

Прощання з Валерієм Кравцем відбудеться в четвер, 23 травня, з 11.00 до 12.00 в Електрокорпусі (ЕК) НТУ “ХПІ”.

Ректорат Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», колективи факультету «Комп’ютерні та інформаційні технології», кафедри «Системи інформації» та громадськість університету висловлюють щире співчуття рідним і близьким Валерія Олексійовича Кравця. Пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.