Політех відкрив двері для STEMCamp for educators

28 жовтня в НТУ «ХПІ» відбулася церемонія відкриття першої інтенсивної п’ятиденної школи «STEMCamp for educators». Її учасниками стали як вчителі природничих наук, так і їхні учні-старшокласники з шести регіонів України (Харківська, Луганська, Миколаївська, Дніпропетровська, Донецька, Одеська область). Це — 18 команд з напрямів фізики, хімії, математики та інформатики. Організатори STEMCamp for educators — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», ГО «Об’єднання молодих вчених НТУ «ХПІ» за підтримки Посольства США в Україні, КЗ Вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради.

Вітаючи учасників проекту, ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол підкреслив, що харківський Політех — багатопрофільний вищий навчальний заклад, який, в тому числі, розвиває і STEM-освіту, в його арсеналі — успішне проведення двох літніх STEMCampSchool для старшокласників: «Тепер нам вдалося організувати осінню школу STEMCamp for educators, де поряд зі школярами ми запросили й вчителів. Ми сподіваємося, що ви станете нашими однодумцями, щоб ми разом розвивали STEM напрям в школах, і це дуже важливо, оскільки сьогодні спостерігається значний попит на інженерні кадри, до того ж  не лише в Україні, але й в світі». Ректор Євген Сокол наголосив на необхідності поширення ідеології STEM-освіти, оскільки вона є однією з провідних в світі. «Важливо, щоб ви, викладачі, провели відкритий урок у своїй школі, де була б можливість поділитися тими знаннями і методиками, які ви отримаєте тут, на проекті. І тоді ви будете не просто учасниками STEMCamp for educators, а провідниками цих ідей в своїх школах, а може, й не лише в своїх», — сказав ректор НТУ «ХПІ».

Один з організаторів STEMCamp for educators, начальник методичного відділу НТУ «ХПІ» Сергій Радогуз зазначив, що проект — пілотний і закликав вчителів до співпраці: «Ми хочемо, щоб ви нас орієнтували і говорили, в якому напрямку йти далі: ми допомагаємо вам, а ви — нам».

Протягом п’яти днів проекту STEMCamp for educators (28.10—01.11) вчителі та школярі пройдуть ряд тренінгів — інтерактивні лекції, семінари, лабораторні практикуми, майстер-класи, оволодіють методами проектної роботи Hands on science, реалізують власний проект і візьмуть участь в науковому челленджі.

Церемонія відкриття проекту відбулася за участю представників Харківської облдержадміністрації, керівництва НТУ «ХПІ», представників Ради молодих вчених вишу, викладачів і студентів ХПІ, інших гостей.

Більше світлин — на сторінці прес-служби ХПІ у Facebook.

Довідка:

Проект STEMCamp for educators — серія інтерактивних заходів для вчителів природничих наук (математики, фізики, хімії та інформатики), мета яких — навчання STEM-методикам для роботи зі старшокласниками в школі. Учасники познайомляться з українськими і зарубіжними практиками STEM-освіти, розширять коло комунікації, реалізують командні STEM-проекти, попрацюють зі студентами і молодими вченими ХПІ. А школярі, які створять команди з вчителями, зможуть зануритися в студентське життя НТУ «ХПІ», поліпшити розуміння різних технічних спеціальностей, більш усвідомлено підходити до вибору подальшої професії.

Участь в проекті — безкоштовна. По завершенню навчання всі учасники отримають сертифікати про участь, а вчителі — сертифікати підвищення кваліфікації (0,5 ЄКТС) від КЗ Вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради та НТУ «Харківський політехнічний інститут».

Офіційна сторінка STEM-школи в Facebook: http://www.facebook.com/STEMcampschool/

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Ці напрями лежать в основі цієї методики освіти. При цьому ці дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.