Колишні військовослужбовці пройшли перепідготовку в ХПІ

16 грудня в НТУ «Харківський політехнічний інститут» відбувся випуск слухачів курсу «Менеджмент та ділове адміністрування», які пройшли навчання за програмою НАТО—Україна. Двадцять два колишніх українських військовослужбовця отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації та сертифікати міжнародного зразка. Освітній проект реалізується на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ».

Урочиста церемонія випуску пройшла за участі: директора Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» Юрія Паржина, асистента Програми НАТО в Україні Анастасії Тюкало, менеджера з набору на курси НАТО в Харкові підполковника у відставці Сергія Гайдарова та інших почесних гостей.

Фото — Інформагентство Міністерства оборони України в м. Харкові.

Довідка:

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, які незабаром будуть звільнені в запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку з ростом обсягу фінансування, було засновано напрям економічних дисциплін на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інститутів.

Мета Програми — підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямами як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Подібні курси проходять в більш, ніж 60-ти містах і селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку понад 800 осіб. Зараз вже більше 12 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Міжгалузевий інститут післядипломної освіти НТУ «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь в програмах НАТО—Україна з перепідготовки (професійного навчання) і соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. За цими програмами в м. Харкові, Харківській області та м. Полтаві вже підвищили кваліфікацію і отримали допомогу в працевлаштуванні понад 1700 осіб.