НТУ «ХПІ» наблизився до п’ятірки українських лідерів Webometrics Ranking

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» посів 6-те місце серед вишів  України за активністю в інтернеті станом на січень 2020 року. Порівнюючи з результатами минулого року, ХПІ піднявся на дві позиції (займав 8-ме місце). Відповідні дані опубліковані міжнародним рейтингом Webometrics Ranking of World’s Universities. Всього рейтинг охоплює більше 29 тисяч університетів, з них — 318 українські.

Трійка лідерів, порівнюючи з попереднім роком, залишилася незмінною. Перше місце займає Київський національний університет ім. Т. Шевченка, друге — НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», третє — Сумський державний університет. Четвертим став Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, п’ятим — Тернопільський національний економічний університет, на шосту позицію піднявся Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», сьому зайняв Національний гірничий університет, восьму — НУ «Львівська політехніка». Дев’яте і десяте місця в рейтингу займають, відповідно, ХНУРЕ і Львівський національний університет І. Франка.

Ознайомитися з повним рейтингом можна за посиланням.

Довідка:

Webometrics Ranking of World Universities — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь  діяльності вишів в інтернеті. Його складають з 2004 року і публікують два рази на рік (в червні-липні та січні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки і освіти Іспанії.

Найбільшу вагу в рейтингу (сумарно 80%) займають показники цитованості вишів в мережі інтернет та базі даних Scopus. Він також враховує рівень впровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Критерії рейтингу Webometrics: Присутність (Presence) — 5% — розмір (кількість сторінок) основного веб-домену установи, включно зі всіма піддоменами; Видимість (Impact) — 50% — кількість зовнішніх мереж (підмереж), пов’язаних з веб-сторінками установи. Використовується середнє значення між двома джерелами Majestic і Ahrefs; Відкритість (Openness) — 10% — кількість цитувань зі 110 кращих авторів за даними джерела Google Scholar Citations; Перевага (Excellence) — 35% — використовуються дані бази SCImago (кількість статей серед 10% найбільш цитованих в 26 дисциплінах) за п’ятирічний період.

Рейтинг не оцінює сайти вишів за популярністю або зручністю використання — за допомогою вебометричних індикаторів аналізуються всі напрями діяльності університету: науковий, навчальний, культурний, соціальний, спортивний та інші.