Репозиторій НТУ «ХПІ» — в сотні кращих в світі

За даними світового рейтингу бібліотек інститутів «Transparent Ranking: Institutional Repositories by Google Scholar» за квітень 2020 року, репозиторій НТУ «ХПІ» увійшов до сотні кращих в світі. Він посів 85-е місце серед усіх представлених інституційних ресурсів і третє — серед українських. Всього в рейтингу майже 2700 учасників.

Рейтинг оцінює бібліотечні бази за одним критерієм — кількістю документів ресурсу, які проіндексовані пошуковою системою Google Scholar.

Перше місце рейтингу посідає бібліографічна база даних з астрофізики Смітсонівського інституту і NASA (Smithsonian/NASA Astrophysics Data System), друге — NASA Technical Reports Server.

Серед українських бібліотечних ресурсів інститутів, крім НТУ «ХПІ», до сотні кращих увійшли репозиторії Сумського державного університету та НУ «Львівська політехніка».

Розробкою рейтингу «Ranking Web of Repositories» займається лабораторія кіберметріки («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка також готує світовий вебометричний рейтинг університетів.

Довідка:

Репозиторій (електронна бібліотека) ЗВО — електронний архів для тривалого зберігання, накопичення та забезпечення довготривалого та надійного відкритого (або частково відкритого) доступу до масиву документів, що видані в цьому навчальному закладі.

Мета рейтингу репозиторіїв — підтримка відкритого доступу до наукових публікацій, інших академічних матеріалів у електронній формі. Присутність наукових робіт в інтернеті охоплює набагато більшу потенційну аудиторію, пропонуючи доступ до наукових знань дослідникам і установам, які розташовані в країнах, що розвиваються, роблячи їх доступними для зацікавлених людей по всьому світу. Таким чином оцінюється рівень відкритості академічних ресурсів та їх інтеграція у світовий інформаційний простір.