НТУ «ХПІ» отримає доступ до аналітичної платформи SciVal

Міністерство освіти і науки України продовжує передплату на міжнародні наукометричні бази даних Scopus і Web of Science для державних і комунальних вищих навчальних закладів, наукових установ України. Крім того, деякі з них отримають доступ і до нових аналітичних інструментів. Так, НТУ «ХПІ» — один з п’яти українських вишів, представники якого зможуть скористатися аналітичною системою SciVal. Про це йдеться на сайті МОН України.

Наразі МОН домовилося з компаніями, що надають доступ до баз даних, про передплату Web of Science на 1 рік, а Scopus — на 9 місяців. Планується, що ці терміни будуть продовжені відповідно до показників активності використання баз та наявності бюджетних коштів.

Крім доступу до Scopus та Web of Science, для низки установ також буде забезпечено передплату на аналітичні платформи InCites та SciVal.

Так, за рекомендацією Комісії доступ до SciVal отримають:

— Державна науково-технічна бібліотека України, де ним зможуть скористатися представники всіх установ;

— п’ять вишів, які входять одночасно до двох авторитетних міжнародних рейтингів університетів (Times Higher Education (THE) та QS World University Rankings):

  • КНУ ім. Тараса Шевченка;
  • НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
  • НУ «Львівська політехніка»;
  • Сумський державний університет;
  • ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Передбачається, що ці університети нададуть можливість скористатися платформою вченим з інших вишів та наукових установ.

Доступ до InCites матиме Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, де ним зможуть скористатися вчені з інших установ.

«Ми обов’язково потім також проаналізуємо інформацію про використання цих інструментів, щоб ухвалити рішення про розширення доступу до них. Адже одне з наших головних завдань — це інтеграція української науки у світовий та Європейський дослідницький простір. А вона неможлива без того, щоб кожен український вчений мав доступ до інформації про дослідження своїх колег по всьому світу», — зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович.

Довідка:

Scopus і Web of Science — визнані у світі міжнародні наукометричні бази даних, які індексують наукові видання з різних напрямів: природничі, технічні, суспільні, гуманітарні науки і т.д. Доступ до них дає можливість проводити аналіз міжнародних наукових досліджень, оцінювати значимість отриманих результатів і прогнозувати тренди науково-технічного розвитку. Зокрема, бази дозволяють відслідковувати наукову цитованість публікацій.

Для проведення ґрунтовного наукометричного аналізу на інституціональному чи національному рівні за допомогою Scopus і Web of Science існують додаткові інструменти — аналітичні системи SciVal та InCites.