Професору ХПІ кафедри автоматизованих електромеханічних систем, доктору технічних наук, ветерану Другої світової війни Віктору Тимофійовичу Долбні була вручена пам’ятна медаль «75 років Великої Перемоги» з ініціативи Президії Академії військово-історичних наук і козацтва (АВІНК).
Нагородження відбулося в Науково-технічній бібліотеці ХПІ в ході відкриття виставки «Фалеристика військових років», приуроченої до 75-річчя Перемоги та закінчення Другої світової війни.
Організатори виставки — АВІНК за підтримки факультету соціально-гуманітарних технологій (СГТ) НТУ «ХПІ».
У своєму виступі в ході нагородження, Віктор Тимофійович Долбня поділився своїми спогадами про бойову юність, розповів про книгу «ТИСЯЧА ЧОТИРИСТА ВІСІМНАДЦЯТЬ ДНІВ. 22 червня 1941 — 9 травня 1945 р.», яку він написав на основі своїх військових щоденників.
«Кожна нова нагорода, будь то медаль або орден, це чергова сторінка в історії країни, це символи держави та традиції її народу…», — зазначив організатор виставки, декан факультету СГТ ХПІ та президент АВІНК, професор Андрій Кіпенський.
Довідка:
Віктор Тимофійович Долбня народився 27 вересня 1924 року. Влітку 1942 року був призваний в армію, пройшов навчання в 29 Окремому навчальному танковому полку в Сталінграді, воював у складі 422 стрілецького полку 170-ї стрілецької дивізії. Війну закінчив західніше Кенігсберга, на косі Фріш-Неерунг біля німецького міста Штутгофф. Через багато років після закінчення війни написав по своїм військовим щоденникам книгу «1418 днів (22 червня 1941 — 9 травня 1945)». Демобілізувавшись в 1947 році з багатьма бойовими нагородами, Віктор Тимофійович закінчив із золотою медаллю вечірню школу. Працюючи на заводі ім. Малишева, поступив на вечірнє відділення до Харківського електротехнічного інституту (нині ХПІ), який також закінчив з відзнакою.
Віктор Тимофійович Долбня — видатний вчений в галузі промислової електроніки і теоретичної електротехніки, доктор технічних наук. За багаторічну роботу в ХПІ пройшов різні кар’єрні щаблі — був проректором з навчальної роботи, деканом двох факультетів: автоматики та приладобудування, електромашинобудування, одним з організаторів і завідувачем кафедри «Промислова електроніка». Протягом багатьох років Віктор Тимофійович очолював спеціалізовану Раду з захисту дисертацій — близько 700 молодих вчених отримали його підтримку та кваліфікаційну оцінку своїх робіт при захистах. Він підготував двох докторів і вісьмох кандидатів наук, є автором 170 навчально-методичних і наукових робіт, в тому числі 7 монографій, 13 підручників і навчальних посібників, чотирьох винаходів.