Харківський Політех — у лідерах за цитуванням Google Scholar

НТУ «Харківський політехнічний інститут» — на третьому місці серед українських вишів за кількістю цитувань інституційних профілів у Google Scholar. Про це йдеться на сайті рейтингу Transparent Ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles, який опубліковано у січні 2021 року. Всього у списку представлено майже 3800 університетів різних країн світу (із сумарною кількістю цитувань більше тисячі), серед яких українських вишів — близько сімдесяти.

Так, перша п’ятірка українських вишів з найбільшою кількістю цитувань виглядає так:

— Київський національний університет ім. Т.Шевченка (115056 цитувань),

— НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» (106334 цитувань),

— НТУ «Харківський політехнічний інститут» (83311 цитувань),

— Сумський державний університет (78926 цитувань),

— Національний університет біоресурсів і природокористування України (58000 цитувань).

В цілому світовий рейтинг Transparent Ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles очолюють американські та канадські виші: Каліфорнійський університет у Сан-Дієго (7849478 цитувань), Єльський університет (6188932 цитувань), Корнельський університет (5766836 цитувань), Університет Торонто (5051179 цитувань), Університет Вісконсину у Медісоні (4771786 цитувань).

Повний список можна переглянути за посиланням.

Довідка:

Transparent Ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles є дочірнім рейтингом чарту Webometrics Ranking of World’s Universities, який оцінює показники активності університетів у інтернеті.

Для складання рейтингу Transparent Ranking використовують 210 найбільш цитованих загальнодоступних інституційних профілів університетів у Google Scholar Citations, тобто — профілів співробітників, які вказали повну офіційну назву вишу, корпоративну пошту в домені університету. Їхню кількість цитувань підсумовують та установи ранжуються в порядку убування цього показника.

Університети, що містять неіндивідуальні профілі (журнали, відділи, групи) серед 210 найбільш цитованих, виключаються з рейтингу.