НАТО—Україна: колишні військовослужбовці пройшли перепідготовку в ХПІ

11 та 12 травня 2021 року в НТУ «ХПІ» відбувся випуск слухачів, які пройшли курс «Комунікаційні та інформаційні технології». Свідоцтва про підвищення кваліфікації та сертифікати міжнародного зразка отримали 57 колишніх військовослужбовців. Освітній проект реалізується на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» в рамках програми НАТО—Україна.

Мета програми — підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямами як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь у програмах НАТО—Україна з перепідготовки (професійного навчання) і соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. За цими програмами в Харкові, Харківській області та Полтаві вже пройшли перепідготовку та отримали допомогу у працевлаштуванні понад 1900 осіб.

Довідка:

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, яка спрямована на надання допомоги колишнім військовим, або тим, хто планує звільнитися у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці, і в зв’язку з ростом обсягу фінансування, було засновано напрям економічних дисциплін на базі провідних українських навчальних закладів та тренінгових інститутів. На сьогоднішні понад 13 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.