Викладачі ХПІ презентовали новаторські дослідження на конференції НАТО в Марокко

Доцентки Наталя Ширяєва та Ірина Сітак  кафедри менеджменту НТУ «ХПІ» продемонстрували свій досвід як ключових доповідачів на конференції НАТО «Наукові розробки для миру та безпеки», що проходила в Агадірі (Марокко). Конференція була зосереджена на сучасних технологіях, що сприяють інноваційним методам моніторингу морського середовища та зміцненню критичної морської інфраструктури. Захід, в якому взяли участь вчені та інженери, які займаються діяльністю морської критичної інфраструктури з понад 12 країн НАТО та країн-партнерів, став платформою для обміну знаннями та співпраці.

Під час конференції доцентки кафедри менеджменту Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу  НТУ «ХПІ»  представили доповіді на тему «Навігація в умовах кризи та відновлення: трансформаційна роль морської інфраструктури в економіці України». Їх зміст проливає світло на ключову роль морської інфраструктури в економіці України, особливо під час кризи та етапів відновлення. Доцент Харківського Політеху Ірина Сітак заглибилась у вплив морської інфраструктури до та під час повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, підкресливши стратегічне значення українських морських портів для експорту товарів, зокрема зернових культур. Вона підкреслила негативні наслідки блокування експортних шляхів, включаючи зниження рентабельності для вітчизняних сільгоспвиробників і потенційний дефіцит продовольства в регіонах, залежних від українського експорту.

У своїй доповіді під назвою «Відбудова економіки України: використання морської інфраструктури для стійкості та зростання» доцент ХПІ Наталя Ширяєва підкреслила потенціал морської інфраструктури для економічного відродження України в найближчі роки. Вона відзначила важливість міжнародної співпраці з організаціями та сусідніми країнами для сприяння розвитку морської інфраструктури та її інтеграції в більш широкі стратегії економічного відновлення. Ця інтеграція, на її думку, суттєво сприятиме економічному відновленню країни, що сприятиме її процвітанню у майбутньому.

Ключовим висновком для всіх учасників було знайомство з передовими технологіями для побудови систем зміцнення, захисту та моніторингу, спрямованих на захист критичної морської інфраструктури. Також цікавим було відвідування порту Агадіру, де учасникам заходу продемонстрували навчальні центри, обладнані сучасними технологіями, де навчаються майбутніх фахівців. Це дослідження може надихнути майбутні зусилля щодо захисту критичної морської інфраструктури, використовуючи передові будівельні матеріали та електронні системи, а також інноваційні технології, включаючи безпілотні літальні апарати. Захід організовано за підтримки НАТО.

 

Довідка: 

Організатори заходу: University of Sannio (Italy),Universiapolis Université Internationale d’Agadir (Morocco),  École Polytechnique d’Agadir (Morocco).

З більш детальною інформацією щодо заходу можна ознайомитись за посиланнями: https://www.atcnato-universiapolis.com/event-programme, https://universiapolis.ma/universiapolis-organise-nato-advanced-training-course/.