ХПІ отримав звання лідера вищої освіти України та Гран-прі з інновацій

НТУ «Харківський політехнічний інститут» разом з Міжгалузевим інститутом післядипломної освіти  Харківського Політеху стали учасниками 40 – ї міжнародної спеціалізованої виставки  «Освіта та кар’єра – 2024». Захід відбувся  онлайн. В рамках виставки для ЗВО України проводився конкурс, де ХПІ переміг в кількох номінаціях, отримав почесне звання «Лідер Вищої Освіти» та Гран-прі в номінації «Інноваційна діяльність з упровадження організаційно-педагогічних процесів у закладах освіти для підвищення якості освіти і освітньої діяльності». У виставці взяли участь заклади освіти з України, Німеччини, Польщі, Литви, Австрії, Чехії, Словаччини, Кіпру, Болгарії.

В рамках виставки «Освіта та кар’єра – 2024» для українських закладів вищої освіти проводився конкурс з 11-ти тематичних номінацій. Оцінюючи досягнення  Харківського Політеху, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» було визнано переможцями конкурсу та отримано почесне звання «Лідер Вищої Освіти» та Гран-прі в номінації «Інноваційна діяльність з упровадження організаційно-педагогічних процесів у закладах освіти для підвищення якості освіти і освітньої діяльності».

Отримання Гран-прі у номінації “Інноваційна діяльність з упровадження організаційно-педагогічних процесів у закладах освіти для підвищення якості освіти і освітньої діяльності” – це не лише почесне визнання досягнень, але й підтвердження того, що інновації в освіті стають пріоритетним питанням. Сьогодні, в умовах світу, що постійно змінюється, якість освіти визначає конкурентоспроможність країни та рівень її розвитку. Це питання стає особливо важливим, оскільки освітні заклади стикаються з потребою адаптуватися до нових вимог, технологій та методів навчання. Великі зусилля вже зосереджені на пошуку та впровадженні інноваційних підходів, які сприятимуть підвищенню якості освіти. Вибірковий характер освіти, зміна парадигм навчання та використання сучасних технологій – це лише деякі аспекти, на які спрямовані наші зусилля.

Пандемія та карантин, а згодом військова агресія внесли корективи в роботу НТУ «ХПІ» . Для вирішення зазначених викликів для підвищення якості освіти і освітньої діяльності ще в 2017 році була розроблена інноваційна стратегія роботи,  в основу якої були закладені STEM підходи та Kahoot-вікторини у онлайн форматі. В цьому ж році почалось запровадження стратегії, що спирається на досвід США та країн ЄС з використання STEM підходів, як ефективних навчальних інструментів для вирішення зазначених проблем. В подальшому ця стратегія показала свою ефективність.

Міністерство освіти і науки вже визнає це пріоритетним напрямком, спрямовуючи значні ресурси на підтримку інновацій в освіті. Його підтримка та партнерство можуть значно підсилити наші зусилля та відкрити нові можливості для розвитку інноваційних підходів у навчанні. Крім того, Національна академія забезпечення якості освіти (НАЗЯВО) та Державна служба з питань освіти та адаптації осіб з інвалідністю (ДСЯО) відіграють ключову роль у забезпеченні якості освіти та доступності навчання для всіх груп населення. Їхні зусилля та підтримка також важливі для успішного впровадження інноваційних підходів у навчальний процес і підвищення якості освіти.

Отримання Гран-прі у цій номінації буде сприяти спільним зусиллям всіх зацікавлених сторін у досягненні спільної мети – покращенні освіти в Україні та стане важливим кроком у підтримці та визнанні наших досягнень у цій області. Воно підкреслить наше прагнення до постійного вдосконалення освітніх процесів і зобов’язання до якісного навчання та підготовки молодого покоління.

Довідка:

Міжнародна спеціалізована виставка  «Освіта та кар’єра – 2024» відбулася віртуально, використовуючи новітні онлайн технології, на базі двох сайтів, для українських та іноземних учасників  26 – 27 квітня 2024 року